- Assalouyeh News – پایگاه خبری شهرستان عسلویه - http://assalouyehnews.com -

«کلاه قرمزی» بهترین انتخاب تلویزیونی‌ها در نوروز ۹۱

کلاه‌قرمزی و چک برگشتی دو مجموعه تلویزیونی هستند که در کنار خنده بازار، مسابقه زوج برتر و … تلویزیون از آن‌ها قدردانی کرد.

خبرگزاری فارس: «کلاه قرمزی» بهترین انتخاب تلویزیونی‌ها در نوروز ۹۱

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، مراسم قدردانی از سازندگان بهترین  برنامه‌های نوروز ۹۱، بعد‌از‌ظهر امروز – ۲۳ فروردین‌ماه- با حضور غلامعلی حداد عادل رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، علی دارابی معاونت سیما، مدیران شبکه‌های مختلف تلویزیون و برنامه‌سازان برتر در تالار عطار سالن همایش‌های سازمان صداوسیما برگزار شد.

 

** اسامی برنامه‌های برگزیده، عوامل و دلایل برگزیده شدن آن‌ها در ادامه می‌آید:

 

* برنامه‌های معارفی:

 

از بین برنامه های معارفی پخش شده از شبکه‌های سیما برنامه «اینک بهار» شورای معارف سیما به عنوان برترین برنامه معارفی نوروزی به دلایل زیر انتخاب ‌شد:

 ایجاز و انتخاب زمان مناسب برای پخش، ارائه مطالب مفید و اثرگذار، استفاده از چهره‌های متنوع از روحانیون، پرداختن به موضوع نوروز، صله رحم، معاد، دین و ارتباط آن با سنت‌ها

تقدیر شده: هادی پورحامدی تهیه کننده برنامه اینک بهار

 

* راهیان نور:

 

ضمن تقدیر از کلیه شبکه‌ها که در خصوص ترویج ارزش‌های دفاع مقدس و راهیان نور تولیدات مناسبی داشته‌اند، به ویژه شبکه‌ یک و شبکه سه، مشترکاً از برنامه راهیان نور شبکه ۲ و شبکه قرآن با توجه به ویژگی‌های زیر تقدیر ‌شد:

برخورداری از ضرب‌آهنگ مناسب، پردازش موضوعی از زاویه‌ای بدیع، ارائه سوژه‌های مناسب و خلاقانه و پرداخت خوب (مثل ازدواج زوج‌های جوان در مناطق عملیاتی )، زمان پخش مناسب در جدول پخش شبکه، دفعات مناسب و هدفمند پخش

تقدیر شد از: خورشیدی‌فر تهیه کننده، کارگردان و نویسنده برنامه راهیان نور شبکه دو و مسچیان تهیه‌کننده برنامه راهیان نور شبکه قرآن و معارف

 

*برنامه ترکیبی:

 

با تقدیر از برنامه خانومی که شما باشی شبکه دو، مشترکاً از برنامه‌های سین مثل سریال شبکه یک و برنامه «رادیو هفت» شبکه آموزش به دلایل زیرتقدیر‌ شد:

برخورداری از خلاقیت و نگاه متفاوت و جالب، دعوت از میهمانان متنوع، ایده‌های جالب برای گفت‌وگوها

تقدیر شد از: سیده محبوبه قاضی میرسعید تهیه کننده برنامه «سین مثل سریال» شبکه یک سیما و آقایان صوفی تهیه کننده، ضابطیان تهیه کننده، کارگردان و مجری و مارال دوستی سرپرست نویسندگان برنامه «رادیو هفت» از شبکه آموزش سیما

 

*مسابقه‌های تلویزیونی:

با تقدیر از مسابقه از کی بپرسم شبکه تهران، مشترکاً جایزه این بخش به مسابقه زوج برتر شبکه آموزش و مسابقه برای هم شبکه ۳ به علت توجه ویژه و برجسته به بنیان خانواده و علل زیر اهداء می‌شود به:

 

*مسابقه زوج‌برتر:

برخورداری از دکور متنوع و طبیعی، تنوع در طراحی سؤالات، اجرای مسلط و جذاب حسین رفیعی، آموزش چگونگی بهره‌برداری از طبیعت و احترام به آن، موسیقی‌های جذاب و متنوع در برنامه‌ها، استفاده از تروکاژهای متناسب.

تقدیر شد از: حسین باقری تاد تهیه کننده، درخشان نویسنده و اسرافیل علمداری مدیر گروه طرح و برنامه شبکه آموزش.

 

* مسابقه برای هم :

توجه ویژه و برجسته به بنیان خانواده، تنوع و جذابیت مسابقه و آیتم‌های پیش‌بینی شده، شاد و مفرح بودن، بهره‌گیری کامل از کلیه حاضران در مسابقه به صورت خانوادگی، برخورداری از سؤالات متنوع و آگاهی بخش.

قدردانی شد از حسین فردرو و سیدسجاد حسینی تهیه‌کنندگان، خانم دِوِلُو کارگردان برنامه و مسعود روشن پژوه مجری.

 

*مدیران و تلاشگران ایجاد فضای نوروزی در سیما:

 

با تشکر از رئیس مرکز سیمافیلم (حسن اسلامی‌مهر) و همچنین رئیس شورای فیلم سیما،کرمی که تلاش کردند برای نخستین بار حجم فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی ایرانی سیما در نوروز افزایش یابد، ضمن تشکر از اعضای شورای فیلم سیما و تأمین برنامه‌ شبکه‌ها، از غلامرضا رمضانی، مدیرکل تأمین برنامه خارجی و رسانه بین‌الملل و کامبیز اخوان صفا، مدیر تأمین برنامه شبکه یک و علیرضا نیک اندیش مدیر تأمین برنامه شبکه تهران تقدیر شد.

 

* با تقدیر از تلاش شبانه‌روزی همه مدیران پخش شبکه‌ها به ویژه مدیر پخش شبکه تهران، به دلیل توجه به اجرای سیاست‌ها و دستورالعمل‌های ابلاغی و همچنین اهمیت دادن سریع و مناسب به نام‌گذاری سال و تهیه و تولید ویژه برنامه‌های لحظه تحویل سال از رضا مصداقی مدیر پخش شبکه‌ یک، یدالله سلطانیان مدیر پخش شبکه دو و احسان شیعه مدیر پخش شبکه سه تقدیر ‌شد.

 

*به دلیل جانمایی مناسب، اطلاع‌رسانی به موقع، مدیریت و فعالیت مناسب سامانه پیامک سیما، تنظیم جدول پخش برنامه تبلیغی برنامه‌های نوروزی در شبکه‌های سیما،  تعامل مناسب با رسانه‌های خبری و رادیویی و تهیه تیزرهای جامع شبکه‌های سیما از امیرمحمدی مدیر روابط عمومی معاونت سیما  تقدیر‌ شد.

به دلیل معرفی مناسب ویژه برنامه‌های نوروزی از برنامه شما و سیما فریبا جعفری؛ تهیه کننده و همچنین برای همکاری و تعامل مناسب با حوزه سیما برای پوشش اخبار و رویدادهای ویژه برنامه‌های نوروزی از بیژن مقدم مدیر مسئول روزنامه جام جم و مهدی فضایلی مدیرعامل انتشارات سروش، تقدیر و تشکر ‌شد.

 

*طنز آیتمی:

با تقدیر از برنامه‌های کسی خوابه شبکه یک و کارت زرد شبکه تهران، مشترکاً برنامه‌های خنده بازار شبکه سه و «لبخند بدون لهجه» شبکه یک به دلایل زیر انتخاب و تقدیر شد:

پرداختن به موضوعات فرهنگی، سیاسی‌، ‌اقتصادی، پرهیز از لودگی و شیوه‌های سخیف و کم‌مایه برای خنداندن مخاطب، نقد لمپنیزم و تفکرات قدیمی منسوخ شده به ویژه در خصوص حقوق زنان.

تقدیر شد از: فرید شب‌خیز تهیه کننده، علی شب خیز کارگردان تلویزیونی، شهاب عباسی کارگردان هنری، غلامرضا هاشم‌زاده سرپرست نویسندگان طنز خنده بازار و شریعت پناهی مدیر گروه اجتماعی شبکه سه.

همچنین تقدیر شد از  محمدرضا حیدری تهیه‌کننده و کارگردان و سیدعلی موسویان نویسنده مجموعه «لبخند بدون لهجه» و رحمان فغان اوغانی مدیر گروه اجتماعی شبکه یک

 

*پویانمایی:

با تشکر از برنامه شکرستان، برنامه «حاتم و حاکم» با توجه به دلایل زیر انتخاب و تقدیر می‌شود:

استفاده از ادبیات کهن، تکنیک مناسب، مخاطب پسند و روان بودن.

تقدیر شد از: صمد غلام‌زاده نویسنده و کارگردان و مهدی هدایتی سرپرست انیماتور و فهیمه کیوان.

 

*کودک و نوجوان:

 

با تقدیر از برنامه‌های کودک و خردسال و نوجوان همه شبکه‌های سیما، از برنامه‌ کلاه قرمزی.

به علت جذابیت و نوآوری در خلق شخصیت‌های عروسک‌ها، جذابیت و توجه ویژه به آموزش کودکان، ارتباط اثرگذار با جامعه هدف.

قدردانی شد از: حمید مدرسی تهیه کننده، ایرج طهماسب مجری و کارگردان، حمید جبلی نویسنده و گوینده عروسک و محمدرضا هدایتی گوینده عروسک.

و از برنامه فیتیله نوروزی به علت:

استفاده از قاری نوجوان در شروع برنامه‌ها، برخورداری از فضای شاد و جذاب، پرداختن به قومیت‌های مختلف، اختصاص هر روز به یکی از ائمه اطهار(علیهم‌السلام)،‌نوآوری در ساختار برنامه، ارتقاء سطح معنوی و محتوایی.

تقدیر شد از: مسلم گلی، علی فروتن و محمد مسلمی مجری و بازیگران برنامه فیتیله نوروزی

 

*مستند:

 

با تأکید بر ضرورت توجه بیش از پیش به تولید مستند نوروزی و تقدیراز شبکه‌های یک، دو و سه برای تهیه و پخش مستندهای جذاب و زیبا و تقدیر ازمستندهای ۷۰+ ، بهار جاودان، برنامه مستند عروسی اقوام شبکه مستند به دلایل زیر به عنوان مستند برگزیده نوروزی انتخاب و تقدیر می‌شود:

توجه به هویت و قومیت ایرانی، تنوع در برنامه، تنوع بصری، دارا بودن پژوهش خوب و قوی، کارگردانی خوب،‌ نو و تازگی موضوع.

تقدیر شد از: مجلسی تهیه کننده این برنامه

 

*برنامه‌های تحویل سال:

 

ضمن تشکر از همه شبکه‌های سیما برای تهیه و پخش ویژه برنامه‌های تحویل سال، از بین برنامه‌های تحویل سال، مشترکاً ویژه برنامه‌های تحویل سال شبکه ۴ « باد صبا » با عنایت به توجه ویژه به موارد زیر:

توجه به سیاست‌ها، ضوابط و ابلاغیه‌ها، متناسب بودن برنامه با مأموریت و مخاطبان شبکه،‌ استفاده از دکور زیبا و متناسب با حال و هوای عید نوروز، توجه به آداب و رسوم و هنر ایرانی و استفاده مناسب از موسیقی سنتی، دعوت از کارشناسان آگاه و عالم و ارائه گفت‌وگوهای نو و بدیع، انتخاب نام مناسب «باد صبا»، برخورداری از کارگردانی خوب در برنامه، ارائه بحث‌های تخصصی در زمینه تقویم، گردش و تحویل سال با بهره‌گیری از اساتید برجسته برای تبیین علمی موضوع، پرداختن و توجه دادن به ارتباط آموزه‌های دینی با سنت نوروز.

 

ویژه برنامه تحویل سال شبکه ۲با عنایت به موارد زیر:

جذابیت، رضایت مخاطبان و برجستگی در زمینه‌های توجه به تحکیم بنیان خانواده به علت برخورداری از آیتم‌هایروانشناسی خانواده،‌تلاش قابل اعتنا از سوی شبکه، همسو و متناسب با رویکرد تخصصی،‌ جذابیت بصری در دکور و نور، استفاده از آیتم‌ها و میان‌برنامه‌های مناسب، تدوین و تصویربرداری مطلوب و آیتم‌های مستند، به عنوان ویژه برنامه‌های تحویل سال برگزیده شبکه‌های سیما در نوروز ۱۳۹۱ معرفی می‌شوند.

تقدیر شد از: علی ملکی و محمد فواد صفاریان‌پور تهیه‌کنندگان، محمدمهدی صفاریان‌پور کارگردان، سیدمهدی میرباقری طراح دکور و سرکار خانم شیوا علی محمدی نویسنده برنامه «بادصبا» و شهرام کجوری مدیر گروه دانش شبکه چهار سیما.

محمد پیوندی و حامد میرفتاحی کارگردان، محمد صالح علا نویسنده، مهدی هاشمی طراح دکور و آزاده نامداری نویسنده و مجری ویژه برنامه تحویل سال شبکه دوسیما و سعید اشناب مدیر گروه اجتماعی شبکه دو سیما

 

*مجریان:

 

از میان مجریان شایسته حاضر در برنامه‌های نوروزی سیما ۵ مجری برگزیده انتخاب شدند. در این میان به دلیل گرمی و صمیمیت موجود در اجرا، تسلط و هدایت مباحث و گفت‌وگوها و پلاتوی مناسب متناسب با حال و هوای نوروز، دوستی، همدلی، توجه و تذکر به جا و مناسب از شهدا و گرامی‌داشت خانواده آنان آقای احسان علیخانی به عنوان مجری برگزیده  معرفی می‌شود.

به دلیل اشراف، دانش کافی و بیان احساس‌ برانگیز و تأثیرگذار همراه با معنویت در لحظه قبل از تحویل سال آقای فرزاد حسنی به عنوان مجری برگزیده معرفی می‌شود.

به دلیل متانت، بهره‌مندی از بیان شیوا و صدای دلنشین همراه با تجربه در قرائت متون ادبی آقای بهروز رضوی به عنوان مجری برگزیده  معرفی می‌شود.

برای ارائه  اطلاعات خوب ادبی و متناسب با موضوع سال تحویل و مأموریت شبکه آموزش و ارتباط خوب و صمیمی با میهمانان و مخاطبان برنامه آقای رشید کاکاوند به عنوان مجری برگزیده معرفی می‌شود.

برای ارتباط خوب، صمیمی و متناسب با مأموریت شبکه یک به عنوان شبکه ملی در ایجاد جذابیت و توجه به اقوام ایرانی و سنت‌های نوروز آقای اقبال واحدی به عنوان مجری برگزیده معرفی می‌شود.

تقدیر شد از: آقایان احسان علیخانی، فرزاد حسنی، بهروز رضوی، رشید کاکاوند و اقبال واحدی.

 

*مجموعه نمایشی:

 

با تشکر از همه دست اندرکاران تولیدسریال شبکه ها که بیش از ۱۰ سریال را برای نوروز ۹۱ آماده پخش کردند جایزه این بخش به خاطر به روز بودن موضوع و طرح مشکلات و مسائل سیاسی، اقتصادی و اجتماعی به زبان طنز با نگاه هوشمندانه که تلخی این گونه مباحث را نزدمخاطبان و مسئولین کم می‌کرد، پرداخت مناسب به قشر متوسط جامعه به لحاظ تأکید بر سادگی در زندگی، ساده‌زیستی، موضوع انتخابات و مسائل مربوط به کاندیداتوری نمایندگان، جایگاه مجلس و نهادهای با اهمیت نظام نظیر شورای نگهبان، ترسیم عواقب مهریه‌های سنگین، نگاه طنز گونه به برخی تغییرات ناگهانی در زمینه جرائم رانندگی، قیمت سکه و …، ترسیم جایگاه و مورد احترام بودن روحانیت به دور از شعارزدگی و افراط، تبیین وظایف واقعی یک نماینده و تحذیر از رفتارها و وعده‌های غلط و غیرواقعی، جانمایی شعار سال اهدا ‌شد به مجموعه «چک برگشتی»

تقدیر شد از‌: سیروس مقدم کارگردان، سروش صحت و ایمان صفایی نویسنده، محسن تنابنده مجری طرح و الهام غفوری تهیه کننده، امیر جعفری، هومن برق نورد، هدایت هاشمی و ریما رامین‌فر و بهاره رهنما.