توضیحات دادستان تهران درباره آخرین وضعیت پرونده مداحان
تاريخ ارسال خبر : 14 آوریل 2012 | ساعت 22:40 | کد خبر: 10986 | sv27 | چاپ این مطلب

وی در مورد پرونده کرسنت گفت: دادستانی با صدور کیفرخواست پرونده کرسنت را به دادگاه کیفری استان ارسال کرد که تعدادی از متهمان این پرونده مهم اقتصادی محکومیت پیدا کردند.

دادستان تهران در مورد آخرین وضعیت پرونده مداحان تهرانی، جوانفکر، انرژی درمانی، کرسنت، سعید مرتضوی، قویترین مرد ایران و روحانیون آمر به معروف توضیح داد.

به گزارش مهر، دکتر عباس جعفری دولت آبادی روز شنبه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه سرپرستان دادسرای رسیدگی به جرائم رایانه ای در جمع خبرنگاران به ۶ پرسش خبرنگار مهر پاسخ داد.

آخرین وضعیت پرونده کرسنت

وی در مورد پرونده کرسنت گفت: دادستانی با صدور کیفرخواست پرونده کرسنت را به دادگاه کیفری استان ارسال کرد که تعدادی از متهمان این پرونده مهم اقتصادی محکومیت پیدا کردند که بخشی از این پرونده همچنان مفتوح است و بخش دیگر هم متهمان به دادگاه معرفی شده اند.

تحقیقات در پرونده شکایت دولت از مداحان تهرانی تمام شد

دادستان تهران در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر مبنی بر آخرین وضعیت پرونده شکایت دولت از مداحان تهران به نام مداحان و حتی عنوان مداح بودن اشاره نکرد و در پاسخ گفت: اسامی را اعلام نکنید ولی در مورد این پرونده تحقیقات تمام شده و به زودی نتیجه نهایی به دادگاه اعلام می شود.

پرونده انرژی درمانی در مرحله اعتراض دادستانی

وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری از سوی مهر در مورد پرونده انرژی درمانی گفت: این پرونده در دادگاه تجدید نظر تبرئه شد و دادستانی به رای دادگاه اعتراض کرد و در مرحله اعتراض قرار دارد. در این پرونده دادگاه بدوی حکم حبس صادر کرده بود که دادگاه تجدید نظر آن را رد کرد.

آخرین وضعیت پرونده عقرب سیاه

جعفری دولت آبادی در مورد پرونده عقرب سیاه گفت: در این پرونده دیوانعالی در خصوص اعتراض دادستانی به رای دیوان در حال رسیدگی است و به محض صدور رای اطلاع رسانی خواهد شد.

پلیس هنوز نتیجه پرونده مجسمه های تهران را به دادستانی نداده است

دادستان تهران در پاسخ به چهارمین پرسش خبرنگار مهر در مورد پرونده ربودن مجسمه های تهران گفت: این پرونده همچنان مفتوح است هرچند پلیس اعلام تحقیقات انجام شده ولی برای دادستانی قانع کننده نیست ولی در مورد ربوده شدن مجسمه ای برنزی قبل از عید در منطقه شمیران (بز میدان تجریش) پس از تحقیقات مشخص شد که سرقت نبوده و جابجایی داخلی بوده است.

توضیح آقای جهرمی در مطبوعات قانونی بود

عباس جعفری دولت آبادی در پاسخ به این پرسش که آقای جهرمی در پاسخ به اظهارات نماینده دادستان در دادگاه فسادمالی مبنی بر دیدار وی با مه افرید خسروی طی مصاحبه ای با مهر اعلام کرد که من دیداری نداشته ام گفت: اولا مطبوعات حق ندارند اسامی را منتشر کنند ولی آقای جهرمی هم بر اساس قانون مطبوعات می توانند پاسخ خود را به نشریات اعلام کنند.

به موقع اطلاع رسانی می کنیم

دادستان تهران در پاسخ به اینکه بالاخره اجرای حکم علی اکبر جوانفکر کی انجام می شود گفت: در وقت مقرر اطلاع رسانی می کنیم.

دادگاه علی خلیلی اردیبهشت ماه برگزار می شود

جعفری دولت آبادی در پاسخ به خبرنگار مهر مبنی بر اینکه آخرین وضعیت پرونده روحانیون آمر به معروف به کجا رسید گفت: پرونده حجت الاسلام مصطفوی چندین متهم شناسایی شدند ولی هیچ کدام ضارب اصلی نبوده و ضارب اصلی هنوز شناسایی نشده است. در مورد طلبه علی خلیلی دادگاه اردیبهشت ماه برگزار می شود.

سعید مرتضوی و ۲ متهم دیگر پرونده بازپرسی می شوند

دادستان تهران در مورد پرونده سعید مرتضوی گفت: پرونده ایشان در سال گذشته با صدور قرار منع تعقیب به دادگاه رفت و دادگاه رای ۶۰ صفحه ای استدلال کرد و قرار بازپرس را نپذیرفت و پرونده با قرار جلب دادرسی به دادسرا برگشته و از هر سه متهم پرونده به زودی تحقیق می شود. سرنوشت نهایی پرونده در دادسرای کیفری استان رقم خواهد خورد.

تحقیقات بر روی خودکشی بودن نخبه علمی

جعفری دولت آبادی در مورد پرونده ملک زاده توضیح نداد ولی در مورد پرونده نخبه علمی که قبل از سال خودکشی کرد گفت: بازپرس بلافاصله از صحنه بازدید کرد البته قبل از حضور بازپرس اورانس جنازه را پایین آورده بود. بازپرس تاکنون به خودکشی بیشتر اعتقاد دارد ولی به لحاظ تحقیقات بعدا اعلام می شود.

قوی ترین مرد ایران متواری است

دادستان تهران در پاسخ به مهر در مورد آخرین وضعیت پرونده امیر قرائی گفت: این شخص همچنان متواری است و هنوز نتوانسته ایم متهم اصلی را شناسایی کنیم و از قهرمانان انتظار نمی رفت که این اقدام را انجام دهند.

جعفری دولت آبادی در مورد ششمین جلسه رسیدگی به متهمان فساد مالی که فردا برگزار می شود گفت: جلسه فردا برای رسیدگی به اتهام متهمان قبلی است که هنوز دفاعیاتی دارند که حدود ۳ نفر هستند. و بعد از دفاعایت آنها متهمان جدید وارد دادگاه می شوند.

پرونده آتش سوزی در ساختمان تشخیص مصلحت هنوز سرنخی نداریم

دادستان تهران در پاسخ به مهر در مورد پرونده آتش سوزی در ساختمان مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در این پرونده هنوز به مظنونین نرسیدیم و پلیس اگاهی تحقیقات مفصلی انجام داده ولی سرنخهای بیرونی نداریم.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ