آخرین جزییات از ایستگاه های سیل زده مترو؛ خونی از دماغ کسی ریخته نشد
تاريخ ارسال خبر : 27 آوریل 2012 | ساعت 15:22 | کد خبر: 11567 | sv12 | چاپ این مطلب

سخنگوی شهرداری تهران با بیان اینکه از دور یک میز از راه دور نمی‌توانستیم این سیلاب را هدایت کنیم، گفت: اگر به موقع این حادثه مدیریت نمی‌شد حوادث ناگواری در شهر رخ می‌داد.

خبرگزاری فارس: آخرین جزییات از ایستگاه های سیل زده مترو؛ خونی از دماغ کسی ریخته نشد

محمدهادی ایازی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس به حادثه سیلاب ۲۷ فروردین در تهران اشاره کرد و گفت: بعدازظهر روز بیست و هفتم جلسه‌ای با حضور شهردار تهران داشتیم و همزمان این بارندگی‌ها در تهران رخ داد.

معاون شهردار تهران ادامه داد: شهردار تهران از طریق شبکه وضعیت شهر را مطلع و دستورات لازم را صادر می‌کرد. در همین زمان اعلام شد که آب وارد خط ۴ مترو شده است.

وی با بیان اینکه قالیباف جلسه را ترک و به محل حادثه رفت، گفت: بعد از اینکه وی به محل حادثه رسید و حجم کار را مشاهده کرد معاونین را فرا خواند تا هر چه سریعتر مشکلات را برطرف کنند.

ایازی با بیان اینکه خط ۴ مترو روزانه هزاران نفر را جابه جا می‌کرد ،گفت: ایستگاه آزادی، حبیب الله و استاد معین از آب پر شده بود و مشکلات زیادی را ایجاد کرده بود.

وی با بیان اینکه طی هماهنگی‌های لازم خطوط بی .آر. تی را تقویت کردیم تا مسافران این بخش از طریق خطوط بی .آر .تی تردد کنند، گفت: شهردار تهران شخصاً در صحنه حاضر و در جهت رفع مشکل کانال میان رود اقدام کرد.

سخنگوی شهرداری تهران با بیان اینکه ترمیم و استحکام دیواره کانال انجام شد گفت: بعداز آن بحث تخلیه آب همزمان آغاز شد و چون حجم آب به شدت زیادبود هرچقدر آب را از ایستگاه‌ها تخلیه می‌کردیم دوباره آب جایگزین آن می‌شد.

وی با بیان اینکه تمام توان خودرا معطوف به تخلیه آب کرده بودیم، گفت: در تخلیه آب شرکت اب ، برق منطقه‌ای و شرکت نفتی‌ها کمک فراوانی کردند و همچنین سازمان آتش نشانی نیز نقش ویژه‌ای داشت.

سخنگوی شهرداری تهران با بیان اینکه بعد از تخلیه آب حجم عمده‌ای از رسوبات در ایستگاه‌ها باقی مانده بود، گفت: تخلیه رسوبات کار سختی است و پمپها کشش نداشت. با استفاده از تجهیزاتی که داشتیم و پمپ های جدید کار تخلیه سیلاب ها انجام شد.

معاون شهردار تهران ادامه داد:‌همچنین قسمت‌بندی کرده و هر منطقه تهران قسمتی از کار را انجام داد.

وی با بیان اینکه ترمیم و تعمیر تجهیزات نیز آغاز شد، گفت: شرکت بهره برداری مسئولیت کار را بر عهده داشت و همچنین ۴ قطاری که در داخل ایستگاه در هنگام سیلاب مانده بودند را از آب تخلیه کرده و ظرف چند روز آینده بهره برداری از این خط آغاز می شود.

ایازی  درباره زمان وقوع حادثه گفت: مدیریت بهره برداری مترو باید همیشه برای شرایط بحران آماده باشد. قطارها در ایستگاه‌ها در حال تخلیه مسافر بودند که به یکباره با حجم انبوهی از آب رو به رو می‌شوند در نتیجه مسافران را ظرف کمتر از ۳ دقیقه از مترو خارج می‌کنند تا مشکلی برای آنان ایجاد نشود.

سخنگوی شهرداری تهران در پاسخ به این پرسش که ایستگاه‌ها ظرف چه مدت زمانی پر از آب شد گفت: اب خیلی سریع وارد ایستگاه‌ها شد و حجم آن فوق العاده زیاد بود.

وی به صحبت برخی از مسئولان دولتی اشاره کرد که گفته بودند باید یک میز بحران تشکیل داد و حادثه را از دور کنترل می‌کردیم، گفت: در زمان جنگ نیز فرماندهان لشکر که مدیریت کار را بر عهده داشتند رأسا در عملیات‌ها شرکت و فرماندهی می‌کردند.

ایازی ادامه داد: در مواقع بحران‌های طبیعی مانند زلزله بم، رودبار، مدیران در صحنه حضور داشته و از دور یک میز بحران از راه دور کار را کنترل نمی کردند.

سخنگوی شهرداری تهران افزود: در این سیلاب اگر خود مدیر بحران در صحنه حضور نمی‌یافت شاید مشکلات بیشتر می‌شد.

وی با تأکید بر این موضوع که مدیر بحران باید در صحنه حضور داشته باشد گفت: باید از نزدیک موضوع را مدیریت کند تا بتواند مشکلات را کم کند.

معاون شهردار تهران به سیلاب اخیر اشاره کرد و گفت: شهردار تهران از ابتدای حادثه در محل حضور داشت و دستورات را مبتنی بر شرایط صادر می‌کرد.

ایازی افزود: خیلی ها می‌گفتند که این سیلاب را می‌توان سه ساعته مهار کرد نه ۳۰ساعته انشاءالله اتفاق دیگری رخ ندهد اما امیدواریم اگر رخ داد آنها به جای ۳۰ ساعته ۳ ساعته موضوع را هدایت کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که هدر رفت زمان نداشتید و آیا امکان نداشت که زودتر ایستگاه‌ها تخلیه و مشکل را برطرف می‌کردید، گفت: اگر مدیریت در صحنه نداشتیم زمان بیشتری برای اجرای این کار صرف می‌شد.

سخنگوی شهرداری تهران به چپ شدن جرثقیل در صحنه حادثه اشاره کرد و گفت: حتی کانتینری را برای مهار آب قرار دادیم اما انقدر  حجم آب زیاد بود که نمی‌شد آن را مهار کرد.

وی به سیل سال ۶۶ تهران اشاره کرد و گفت: اگر کانال‌های جمع آوری آب های سطحی و حوضچه‌های هشت گانه تهران وجود نداشت و این آب را مهار نمی‌کرد قطعا مشکلات زیادی در شهر رخ می‌داد.

ایازی با بیان اینکه زیرساخت‌هایی را در شهر برای کنترل سیلاب فراهم کرده‌ایم گفت: اما این زیرساختها کافی نیست.

سخنگوی شهرداری تهران در پاسخ به این پرسش که اگر به موقع این موضوع مدیریت نمی شد میزان تلفات چقدر بود گفت: نمی‌توانم عدد دقیق را بگویم اما تعداد زیادی از شهروندان در داخل این قطارها بودند و اگر مدیریت درستی رخ نمی‌داد حادثه تلخی را پیش رو داشتیم.

ایازی در پاسخ به این پرسش که درگیری دولت و شهرداری در این موضوع چه زمان به اتمام می‌رسد، گفت: واقعا موضوع را چه کسانی شروع کردند؟ اول آنها مطرح کردند که ما از شکایت می‌کنند؟ ما زمانی به مسئله پرداختیم که ناچار بودیم پاسخ دهیم.

معاون اجتماعی شهرداری تهران ادامه داد: آنها اعلام می‌کردند هزاران میلیارد تومان شهر خسارت دیده و این حادثه تعدادی کشته داشته است.

وی تأکید کرد : این در حالی است که شهر فقط از این سیلاب ۲۱ میلیارد تومان خسارت دید و در این حادثه خونی از دماغ کسی ریخته نشد.

ایازی همچنین در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر این موضوع که برابر قانون مدیریت رودخانه‌ها به عهده دولت است، گفت: شهرداری احساس وظیفه کرد و برای اینکه شهروندان دچار مشکل نشوند وارد عمل شد.

وی تأکید دوباره کرد که برابر اصل ۴۵ قانون اساسی و بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها مصوب ۱۳۶۲ مدیریت رودخانه‌ها برعهده دولت است.

سخنگوی شهرداری تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه با توجه به اینکه مدیریت رودخانه‌ها با دولت است خسارت را باید دولت بپردازد یا شهرداری گفت: اجازه بدهید دوستان شکایت کنند و مراجع رسیدگی وقتی موضوعی را بررسی می‌کنند خواهند دید که حق با کیست؟

ایازی همچنین در باره جزئیات وقوع این حادثه گفت: مشکلاتی در کانال متروی تهران – کرج در غرب تهران رخ داد، اب‌های تعدادی از رود دره‌های شهر در داخل این کانال می‌ریزد.

وی ادامه داد: دیواره این کانال شکسته شده است و آب از داخل ایستگاه در حال ساخت متروی اکباتان وارد شده است.

وی با تأکید بر این موضوع که حجم آب بسیار زیاد بود، گفت: بعد از شکسته شدن دیواره، آب از کانال تغییر مسیر داده و وارد مترو شد.

به گفته ایازی، آب در داخل ایستگاه آزادی، استاد معین و دکتر حبیب‌الله نفوذ کرد و همچنین تونل‌هایی که در مسیر این ایستگاه‌ها بود دچار آب‌گرفتگی شدید شد.

معاون اجتماعی شهرداری تهران اضافه کرد: همکاران در شهرداری تهران، معاونت فنی عمران ، معاونت حمل و نقل ترافیک و معاونت خدمات شهری، مدیریت بحران و شهرداری‌های مناطق کمک کردند تا هر چه سریعتر آب را از داخل ایستگاه‌ها خارج شود.

ایازی دوباره تأکید کرد که این اقدام به دلیل بارش شدید باران رخ داده که تاکنون این میزان بارش در تهران بی‌سابقه بوده است و تخریب کانال باعث بروز مشکل برای مترو شده است.

معاون اجتماعی شهرداری تهران ادامه داد: خوشبختانه با مدیریت اعمال شده مشکلات را برطرف شدو همچنین در ضلع جنوبی ایستگاه استاد معین نیز منازل شهروندان را تخلیه کردیم و آنها را در هتل مستقر کرده‌ایم تا مشکلی ایجاد نشود و بعد از رفع مشکل دوباره افراد به خانه‌های خود بازگشتند.

معاون اجتماعی شهرداری تهران اضافه کرد: تگرگی که در ۲۷ فروردین در تهران آمد تقریبا بی‌سابقه بود به گونه‌ای که در برخی از موارد که تگرگ‌ها را جمع کردیم ارتفاع آنها بیش از دو متر بوده است.

وی در بخش دیگر سخنانش اضافه کرد: میزان بارندگی روز گذشته بسیار زیاد بود و کانال‌های آب ظرفیت این حجم بارش را نداشتند و بر اساس گفته سازمان هواشناسی این میزان بارش بی‌سابقه بوده است اما با مدیریت اعمال شده مشکلات جدی در شهر رخ نداد.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ