حق بود که احمدی نژاد استیضاح شود
تاريخ ارسال خبر : 5 می 2012 | ساعت 16:52 | کد خبر: 12140 | sv3 | چاپ این مطلب

وی در پاسخ به سئوالی درباره افزایش اختلافات بین مجلس و دولت گفت: اختلافات زیاد شده و مردم نیز استقبال نمی کنند اما همیشه شروع کننده تنش ها دولت است و دولت تخلف از قانون را انجام می دهد و مجلس تنها مخالفت می کند. همیشه تقصیر با آغاز کننده است.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: تصمیم نهایی درباره استیضاح وزیر کار روز یکشنبه مشخص می شود و مجلس پس از بررسی بودجه برای استیضاح وزیر زمان در اختیار دارد.

به گزارش مهر، علی مطهری روز جمعه در حاشیه شرکت در انتخابات در شعبه اخذ رای در جمع خبرنگاران گفت: نمی دانم نفر چندم لیست باشم اما قاعدتا باید رای بیاورم اگر رای نیاورم باید این موضوع بررسی شود.

وی در پاسخ به سئوالی درباره وضعیت جبهه متحد در انتخابات مجلس شورای اسلامی افزود: فکر می کنم وضعیت جبهه متحد نسبت به دور اول بهتر باشد.

مطهری در مورد حضورش درجبهه متحد تصریح کرد: گروه تصمیم گیر در جبهه متحد با حضور من در تهران مخالف بودند و با وجود اینکه رای کافی برای حضور در تهران داشتم اسم من را حذف کردند.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در مورد هیات رئیسه مجلس نهم بیان کرد: کسانی که تا به حال انتخاب شدند در بینشان افراد مستقل زیادی وجود ندارند ۶۵ نفر باقی مانده است که اگر بین آنها افراد خوشفکر و مستقل وجود داشته باشد آقای لاریجانی به هر حال شانس بیشتری خواهد داشت.

وی با بیان اینکه آقاتهرانی را برای ریاست مجلس مناسب نمی بینم، گفت: فکر می کنم آقاتهرانی توان این کار را ندارد و بعد از لاریجانی مصباحی مقدم برای ریاست مجلس مناسب تر است.

مطهری خاطر نشان کرد: آقاتهرانی در همین دوره قبلی نیز تاثیر در مجلس نداشت به طور کلی تسلطی به امور مجلس ندارد.

وی درباره رابطه بین مجلس و دولت در مجلس نهم گفت: اکنون نمی توان درباره رابطه بین دولت و مجلس قضاوت کرد و باید صبر کنیم تا تکیف مجلس نهم معلوم شود.

وی در پاسخ به سئوالی درباره حضور روحانیت در ریاست مجلس گفت: به نظرم روحانی بودن یا نبودن رئیس مجلس تاثیری بر اقتدار مجلس ندارد و این امر بستگی به شخصیت افراد دارد.

مطهری در مورد استیضاح وزیر کار نیز گفت: روز یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه تصمیم نهایی درباره استیضاح وزیر کار گرفته می شود و چون این تصمیم جمعی است نظر شخصی خود را فعلا اعلام نمی کنم.

وی افزود: مجلس برای استیضاح وزیر کار زمان دارد و چند روزی پس از بودجه می توان این موضوع را مطرح کرد.

وی در پاسخ به سئوالی درباره افزایش اختلافات بین مجلس و دولت گفت: اختلافات زیاد شده و مردم نیز استقبال نمی کنند اما همیشه شروع کننده تنش ها دولت است و دولت تخلف از قانون را انجام می دهد و مجلس تنها مخالفت می کند. همیشه تقصیر با آغاز کننده است.

نماینده تهران گفت: در حال حاضر مجلس در برابر دولت کوتاه می آید و به خاطر شرایط خاص کشور و تحریم های اقتصادی این اقدام از سوی مجلس صورت می گیرد چرا که اگر در شرایط عادی بودیم حق بود که رئیس جمهور استیضاح شود و تنها به خاطر شرایط جهانی تلاش می کنیم با دولت همدلی داشته باشیم.

مطهری در پاسخ به سئوالی درباره دخالت مجلس بر امور اجرایی دولت گفت: اگر مجلس به یک انتصابی اعتراض داشته باشد به معنی دخالت نیست. اگر یک وزیر بخواهد رضا پهلوی را به عنوان معاون انتخاب کند آیا مجلس حق اعتراض ندارد؟ و آیا این دخالت در کار اجرایی است؟ به نظرم مجلس حق چنین کاری را دارد.

وی در پایان درباره مجلس هشتم گفت: مجلس هشتم در قانونگذاری و نظارت متوسط بود.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ