باقر لاریجانی: رواج مصرف الکل در مناطق جنوب تهران نگران کننده است
تاريخ ارسال خبر : 14 می 2012 | ساعت 11:43 | کد خبر: 12959 | sv2 | چاپ این مطلب

رییس شورای سیاستگذاری وزارت بهداشت گفت: گاهی گزارشاتی توسط بیمارستان ها و پزشکان از رواج مصرف الکل در مناطق جنوب تهران که تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند، به دست ما می رسد که نگران کننده است.

به گزارش مهر، باقر لاریجانی در جریان دفاع مدیرکل سلامت روان معاونت بهداشت از “سند نقشه راه پیشگیری از سوء مصرف مواد” در جلسه شورای سیاستگذاری، این مطلب را بیان کرد و افزود: یکی از مسائل خوبی که در این نقشه مطرح شده است مبارزه با اعتیاد به الکل است.

وی ادامه داد: باید به صورت جدی وارد این عرصه شویم زیرا نمی توان در خصوص فروش این گونه مواد که در حال حاضر در برخی از فروشگاه ها هم انجام می شود بی تفاوت بود.

رئیس شورای سیاستگذاری گفت: باید نسبت به این قضیه حساس باشیم و حتی بیشتر از امراضی مثل دیابت و بیماری های قلبی و عروقی به آن توجه کنیم.

آمار سوء مصرف الکل در برخی مناطق کشور بالاست

در برخی مناطق کشور آمار سوء مصرف الکل بالاست و به این مساله کمتر توجه شده است.

عباسعلی ناصحی، مدیر کل سلامت روان وزارت بهداشت گفت: اطلاعات ما راجع به اعتیاد به الکل در کشور کم است و باید تولیت خود در حوزه پیشگیری و درمان این معتادان را بیشتر کنیم.

وی افزود: در کل دو میلیون معتاد در کشور داریم که بخشی از آن ها به مصرف الکل معتاد هستند.

وی اظهار داشت: افزایش شیوع مصرف مواد محرک نسبت به مصرف مواد مخدر و درمان آن بخش دیگری از برنامه های اداره کل سلامت روان معاونت بهداشت است.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ