کفاشیان با انتقال نفت تهران مخالفت کرد
تاريخ ارسال خبر : 22 می 2012 | ساعت 11:03 | کد خبر: 13785 | sv2 | چاپ این مطلب

رئیس فدراسیون فوتبال در نامه‌ای به استاندار مرکزی و وزیر نفت، انتقال تیم فوتبال نفت تهران به اراک در فصل ۹۲-۹۱ را به صلاح ندانست و با آن مخالفت کرد.


     به گزارش خبرگزاری فارس، بحث انتقال تیم فوتبال نفت تهران به استان مرکزی مدتی است که دوباره مطرح شده است. این اتفاق قرار بود سال گذشته انجام شود اما این‌گونه نشد و حال با گذشت یک سال، بار دیگر زمزمه‌هایی مبنی بر این انتقال شنیده می‌شود.


این در حالی است که علی کفاشیان در نامه‌ای به استاندار مرکزی که رونوشت آن برای وزیر نفت نیز ارسال شده انتقال تیم نفت تهران به اراک را در فصل ۹۱- ۹۲ به مصلحت ندانسته و حتی یادآور شده که خطر کسر سهمیه آسیا از ایران به دنبال انتقال ناگهانی تیم به اراک وجود دارد.


در نامه کفاشیان به استاندار مرکزی آمده است:


جناب آقای شعبانی‌فرد؛ استاندار محترم استان مرکزی


با سلام


احتراما در پاسخ به نامه شماره ۱۳۳۱۰/۹۱/۸۷ مورخ ۲۴/۲/۹۱ وزیر محترم وزارت نفت و ارسال رونوشت نامه فوق الذکر به این فدراسیون پیوست ۱ به استحضار می‌رساند؛


بر اساس مقررات کنفدراسیون فوتبال آسیا پذیرش و صدور مجوز باشگاه‌های حرفه‌ای، تابع ضوابط خاص حقوقی، مالی، تجاری و زیر ساخت‌ها می‌باشد که این ضوابط در سال گذشته طی نامه شماره ۲۱۶/۵۶۷۲/۹ مورخ ۲۰/۴/۹۰ به استان مرکزی ابلاغ گردید و متعاقب آن نماینده استان مرکزی به علت عدم تامین اعتبار و فراهم نبودن سایر شرایط مورد اشاره، انتقال تیم نفت به استان مرکزی را مسکوت اعلام داشته است “مستندات پیوست ۲ لغایت ۵”


نظر به اینکه معیارهای حقوقی، مالی، ساختاری باشگاه نفت تهران در سال گذشته مورد بازرسی نمایندگان AFC قرار گرفته که با توجه به تاییدیه اولیه و فاصله اندک تا زمان بازدید مجدد (مرداد ماه سال جاری) و اینکه می‌بایست مستندات و مدارک استان مرکزی تدوین و جهت بررسی به کنفدراسیون فوتبال آسیا AFC ارائه گردد که انجام این مهم مستلزم فرصت زمانی کافی است و با امعان نظر به اینکه مسابقات لیگ برتر حرفه‌ای تیر ماه سال ۹۱ آغاز می‌گردد، لذا انتقال آن تیم را در فصل ورزشی ۱۳۹۲-۱۳۹۱ غیر عملیاتی و به مصلحت نمی‌دانم و پیشنهاد می‌گردد مدارک و مستندات ذیربط انتقال دهنده و انتقال گیرنده تکمیل و پس از انجام تشریفات قانونی و فراهم آوردن شرایط لازم طبق معیارهای کنفدراسیون فوتبال آسیا AFC این انتقال در فصل ۱۳۹۳ -۱۳۹۲ اجرایی گردد.


لازم به ذکر است رعایت ضوابط AFC جهت فدراسیون عضو الزامی و هر گونه تخطی از آن تبعات منفی از جمله کسر سهمیه لیگ قهرمانی آسیا رد در پی خواهد داشت.


علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال


به گزارش فارس نامه رئیس فدراسیون فوتبال به استاندار استان مرکزی و وزیر نفت در پاسخ به نامه‌ای است که استاندار اراک خطاب به وزیر نفت نوشته و رونوشتی از نامه‌اش را هم برای علی کفاشیان ارسال کرده است.


در نامه علی اکبر شعبانی فرد در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ماه آمده است:


 برادر گرامی جناب آقای مهندس قاسمی


مقام عالی وزارت نفت


سلام علیکم


احترام با عنایت به بند ۱۰ مصوبه شماره ۲۲۴۲۸۰/۴۵۹۲۶ مورخ ۷/۱۰/۸۹ هیئت محترم وزیران در سومین سفر استانی رئیس جمهور محترم و هیئت دولت به استان مرکزی مبنی بر واگذاری تیم لیگ برتری صنعت نفت تهران به استان با حفظ و تامین منابع مالی توسط وزارت نفت و پیرو جلسه حضوری با حضرتعالی همانگونه که به استحضار رسید به حمد الله موضوع مشکلات و موانع قانونی در تامین منابع مالی این مصوبه مرتفع گردیده است و زمینه لازم برای اجرایی شدن کامل این مصوبه ارزشمند برای استان فراهم گردیده است.


لذا از محضر حضرتعالی تقاضا دارم با عنایت به فراهم نمودن کلیه زیر ساخت‌های ورزشی لازم توسط استان جهت موضوع دستور فرمایید با تاکید بر تامین هزینه‌های مالی مورد نیاز تیم مذکور توسط وزارت نفت، نسبت به انتقال تیم نفت تهران به استان مرکزی اقدام لازم صورت پذیرد. ضمنا جناب آقای مهندس هوشنگ بازوند معاون اینجانب جهت انجام هماهنگی و پیگیری‌های لازم به عنوان نماینده تام الاختیار استان در این موضوع به حضورتان معرفی می‌گردند.


علی اکبر شعبانی فرد


به این ترتیب علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال در نامه‌ای که پاسخی محکم و مستدل به نظر می‌آید انتقال تیم نفت تهران به استان مرکزی را در کل به ضرر فوتبال ایران در آسیا دانسته است. کفاشیان در دور جدید ریاستش بر فدراسیون فوتبال اعلام کرده بود می‌خواهد رئیسی مقتدر باشد و تمام تصمیم‌های فوتبالی در عرصه فوتبال گرفته شود. به نظر می‌رسد مخالفت با انتقال نفت تهران به اراک در راستای همین موضوع باشد.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ