ابلاغ سند تحول فرهنگی دانشگاه‌ها در ۱۲ بند/ توجه ویژه به تهدیدات سایبری
تاريخ ارسال خبر : 31 می 2012 | ساعت 9:15 | کد خبر: 14255 | sv2 | چاپ این مطلب

مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت علوم گفت: سند تحول فرهنگی که برای اولین بار در ۱۲ بند مبتنی بر الگوی اسلامی ایرانی تهیه شده، به زودی برای اجرا به دانشگاه‌ها ابلاغ خواهد ‌شد.

خبرگزاری فارس: ابلاغ سند تحول فرهنگی دانشگاه‌ها در 12 بند/ توجه ویژه به تهدیدات سایبری

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس به مشهد، جلیل دارا مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و ‌فناوری، در ششمین اجلاس معاونین فرهنگی و اجتماعی و نمایندگان وزیر در هیئت‌های نظارت بر تشکل‌های اسلامی دانشگاه‌ها که عصر روز گذشته (چهارشنبه) در مشهد مقدس برگزار شد، با اشاره به اینکه در آستانه تثبیت موقعیت فرهنگی به جهت ساختار هستیم، گفت: سنگ‌بنای این موقعیت فرهنگی را در دولت نهم و عملگرایانه‌تر از آن در دولت دهم گذاشته شد و در حال حاضر در همه دانشگاه‌ها معاونت فرهنگی و اجتماعی داریم.

وی مهمتر از این موضوع را سند تحول فرهنگی دانشگاه‌ها دانست و افزود: وزیر علوم به تازگی این سند را که برای اولین بار در ۱۲ بند مبتنی بر الگوی اسلامی ایرانی تهیه شده را امضا کرده‌اند و به زودی این سند برای اجرا به دانشگاه‌ها ابلاغ خواهد ‌شد.

دارا با اشاره به اولویت انتخابات مجلس شورای اسلامی در نشست پنجم معاونین فرهنگی اظهار داشت: یکی از حوزه‌هایی که در انتخابات مثبت و فعالانه عمل کرد، فضای دانشگاه بود.

مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت علوم در تشریح نشست ششم گفت: در این نشست حول مسائل کلان اجتماعی و فرهنگی دانشگاه‌ها تبادل نظر و اندیشه خواهد شد.

وی با اشاره به تاکید بر عملیاتی کردن منویات مقام معظم رهبری در نشست پنجم تصریح کرد: بر همین اساس شعار این نشست “دانشگاه، خودباوری تولید سرمایه علمی و فرهنگی” نامگذاری شده است و قرار است در این نشست چند موضوع مانند کرسی‌های آزاداندیشی که از دغدغه‌های رهبری است را دنبال کنیم.

دارا وضعیت خوابگاه‌ها با توجه به روند خصوصی‌سازی براساس برنامه پنجم و هدفمندی یارانه‌ها، تربیت و آموزش با توجه به اینکه اگر انرژی صرف تربیت نیروی نخبه شود، از سرمایه ایرانی حمایت شده را از دیگر برنامه‌های نشست ششم دانست.

وی با اشاره به تهدیدات سایبری که جزو مباحث عمده دانشگاه‌هاست، تصریح کرد: براین اساس در نشست ششم از رئیس پلیس فتا (پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات) دعوت کرده‌ایم تا بتوانیم در این زمینه تبادل نظر کنیم.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ