عجیب‌ترین محاکمه تاریخ قرن در بحرین
تاريخ ارسال خبر : 11 ژوئن 2012 | ساعت 19:02 | کد خبر: 14900 | sv8 | چاپ این مطلب

درحالی که رژیم آل خلیفه ده‌ها کودک را از بیم گسترش اعتراض‌ها و نگرانی از تخت پادشاهی خود تحت بازداشت دارد، امروز یکی از عجیب‌ترین محاکمه‌های قرن حاضر را با محاکمه کودکی ۱۱ ساله رقم می‌زند.

خبرگزاری فارس: عجیب‌ترین محاکمه تاریخ قرن در بحرین+اسامی کودکان بازداشتی

به گزارش فارس، امروز بحرین شاهد یکی از مشهورترین محاکمه‌های تاریخ معاصر است محاکمه‌ای وحشیانه و عجیب که علیه ساده‌ترین مفاهیم حقوق کودک صورت می‌گیرد.

امروز قرار است “علی حسین” کودک ۱۱ ساله بحرینی از سوی رژیم آل خلیفه که از حمایت آمریکا و انگلیس برخوردار است، به اتهام تهدید علیه امنیت ملی محاکمه شود.

این کودک که یک ماه قبل در مسیر بازگشت از مدرسه توسط نیروهای امنیتی آل خلیفه دستگیر شده بود، به زندان سیاسی منتقل شده و امروز دادگاه وی برگزار خواهد شد.

علی حسن ۱۱ ساله متهم است که با شرکت در تظاهرات امنیت کشور را برهم ریخته است.

دولت بحرین در حالی به سرکوب‌های خود در این کشور همچنان ادامه می دهد که بنا بر گزارش نهادهای حقوق بشری تاکنون بیش از ۲ هزار نفر را دستگیر کرده است.

جمعیت‌های حقوقی و بین‌المللی و انجمن‌های دفاع از حقوق کودکان اقدام رژیم آل خلیفه علیه این کودک ۱۱ ساله را محکوم کرده‌اند زیرا رژیم بحرین به گونه‌ای با این کودک رفتار می‌کند که گویی او یک تروریست خطرناک است.

رادیو “اوستن” که برنامه‌های آن از نروژ پخش می‌شود، در برنامه‌ای ویژه به بررسی موارد نقض حقوق بشر در بحرین پرداخت و اعلام کرد که دستگیری علی حسین دلیلی بر این حقیقت است که رژیم آل خلیفه جنون دستگیری و سرکوب دارد و در این راه به کودکان نیز رحم نمی‌کند.

بر اساس این گزارش، دستگیری کودکی ۱۱ ساله به اتهام تهدید امنیت رژیم حاکم بحرین با پرتاب خار و خاشاک در جاده حتی اگر این اقدام به بسته شدن راه منتهی شده باشد، بیانگر میزان هراس رژیم حاکم از حرکت و اعتراض یک کودک بحرینی است. تمام اینها نشان می‌دهد که رژیم بحرین یک رژیم پلیسی است که هیچ تفاوتی میان یک معارض و اقدام سهوی یک کودک نمی‌بیند. رژیمی که گمان می‌کند کودکان ۱۱ ساله قادر به سرنگونی‌اش هستند. این نوع طرز تفکر در هیچ جای جهان مگر در جوامع عقب‌مانده آفریقایی دیده نمی‌شود.

این رادیو اروپایی اعلام کرد: علی حسین تنها یکی از قربانیان پادشاه بحرین است اما بهتر بود که او به جای این کودک، نیروهای امنیتی را که این کودک را دستگیر کرده‌اند، مورد بازخواست قرار می‌داد زیرا این نیروها هستند که ترس و خوف را به جان کودکان بحرینی انداخته‌اند.

“شهزلان خمیس” وکیل مدافع این کودک بحرینی نیز گفته است: هیچ امید و نشانه‌ای وجود ندارد که رژیم حاکم علی حسین را آزاد کند بویژه اینکه او حدود یک ماه است که در بازداشت به سر می‌برد.

وی در گفت‌وگو با رسانه‌های مختلف از جمله شبکه آمریکایی سی‌ان‌ان درباره نحوه بازداشت علی حسین گفت: نیروهای ضد شورش بحرین به سوی علی حسین و دو دوستش حمله می‌کنند. دو دوست او فرار می‌کنند اما او از ترس تیراندازی و پس از شنیدن هشدار نیروهای امنیتی که اگر فرار کند به سوی او تیراندازی خواهند کرد، در جای خود ایستاده و به این ترتیب دستگیر شده است. پس از دستگیری نیز به او اتهام شرکت در تجمع بدون مجوز زده شده است.

این وکیل افزود: علی حسین نزدیک به یک ماه است که از خانواده‌اش دور است و اتهامات او شامل شرکت در تجمع بدون مجوز، ریختن زباله در خیابان و بستن راه خیابان پس از آنکه نیروهای امنیتی یک بار آن را بازکرده‌اند، است. وی همچنین متهم است که در شورش علیه رژیم حاکم مشارکت داشت و یک نفر به او ۳ دینار داده است تا به چنین کاری دست بزند.

پدر این کودک ۱۱ ساله نیز خواستار آزادی فرزندش شد و تاکید کرد که باقی ماندن او در بازداشت به ضرر دولت بحرین است.

وی تاکید کرد که پسرش با ۳ نفر دیگر در یک منطقه حضور داشته است در حالی که بر اساس قانون زمانی اتهام حضور در تجمع به او وارد می‌شود که دستکم ۵ نفر در یک منطقه تجمع کرده باشند. اتهام دوم نیز که مقاومت در قبال نیروهای پلیس است از این کودک ساقط است زیرا وی تنها ۱۱ سال دارد و چنین تصوری نمی‌توان درباره او کرد.

پدر علی حسین افزود که او پسر دوم خانواده است و دارای ۳ خواهر و یک برادر دوساله است و کلاس ششم است. داستان هم از این قرار بوده که وی روز یکشنبه ۱۳ می ۲۰۱۲ برای بازی با دوستانش در محله “الفریج” از خانه خارج شده است. در آن لحظه نیز این منطقه شاهد هیچ درگیری میان نیروهای امنیتی و معترضان نبود. خبر دستگیری او نیز از طریق دوستانش به خانواده‌اش رسیده است.

رژیم آل خلیفه با حمایت ارتش عربستان طی دو سال گذشته شدیدترین سرکوب‌ها را علیه مردم کشورش به کار گرفته است و با وجود تلاش شورای حقوق بشر برای مطرح کردن مسئله این کشور آمریکا و عربستان مانع از تحرک بین‌المللی برای توقف خشونت‌ها در بحرین شدند.

این رژیم تاکنون ده‌ها کودک و نوجوان بحرینی را به کام مرگ کشانده و ده‌ها نفر از آنها را بازداشت و تحت شکنجه قرار داده است و تعدادی از آنها را به تجاوز تهدید کرده است که همه اینها بیانگر میزان توحش این رژیم است.

پایگاه خبری نهرین نت در ادامه این گزارش، فهرست و تصاویر کودکان بحرینی تحت بازداشت رژیم آل خلیفه را منتشر کرد که در پی می‌آید:


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ