مسکن‌مهرعقب‌ماندگی۵۰ساله‌راجبران‌میکند
تاريخ ارسال خبر : 16 ژوئن 2012 | ساعت 21:48 | کد خبر: 15108 | sv9 | چاپ این مطلب

رئیس جمهور اسلامی ایران گفت: طرح ضربتی مسکن مهر عقب ماندگی ۴۰ تا ۵۰ ساله کشور را پاسخ می دهد.

به گزارش مشرق به نقل از مهر، محمود احمدی نژاد شامگاه شنبه در مراسم افتتاح ۱۰ هزار واحد مسکن مهر استان فارس افزود: در نظام سرمایه داری مسکن مفهومی فرهنگی ندارد و با نگاه اقتصادی دنبال می شود در صورتیکه در فرهنگ ایرانیان مسکن مفهومی انسانی و محل تکامل و کمال متقابل زن و شوهر و محلی مناسب برای پرورش فرزندان است.

وی افزود: مسکن مهر الگوی مطلوب ما نیست و در آینده به سمت ارائه طرح هایی برای ساخت مسکن مطلوب خواهیم رفت.

رئیس جمهوراسلامی ایران با اشاره به اینکه خانه های ویلایی به عنوان مسکنی مطلوب برای ما ایرانیان به شمار می رود، تصریح کرد: برای جبران عقب ماندگی چندین ساله مجبور به اجرای چندین ساله مسکن مهر شدیم اما ساخت خانه های ویلایی و متناسب با الگوی فرهنگی در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: مدیران باید توانمندی ملت ایران را درک کنند و متناسب با این توانمندی برنامه ریزی های مناسبی داشته باشند.

احمدی نژاد تصریح کرد: ملت و دولت باید اهداف را به صورت بزرگ تبیین کنند زیرا اهداف مکتبی ملت ایران بزرگ است و این ملت شایسته بزرگی است.

رئیس جمهوراسلامی ایران تاکید کرد: آنقدر مسکن در کشور ساخته ایم که توقعات بالا رفته و ساخت ۱۰ هزار واحد آنقدرها هم به چشم نمی آید و امیدواریم سال آینده حلقه ۲۸۲ هزار واحد مسکن مهر تکمیل شود تا مردم طی چند سال آینده نفسی راحت بکشند.

وی همچنین با اشاره به افتتاح پروژه های مخابراتی در استان فارس نیز گفت: امروز ارتباطات در متن زندگی و همراه انسانهاست، تلفن سیار زمانی به عنوان کالایی لوکس بود ولی امروز در جیب بچه های مدرسه ای نیز باید وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: کارهای ارتباطی بسیار مناسبی در کشور انجام شده بخصوص بخش هایی که مربوط به خدمات الکترونیکی است.

احمدی نژاد با اشاره به اینکه توسعه خدمات الکترونیکی راحتی و رفاه مردم را ایجاد کرده، یادآور شد: امیدواریم به جایی برسیم که تمامی خدمات دولت از طریق شبکه به مردم ارائه شود تا شاهد تغییری فراوان در روند زندگی ملت باشیم.

رئیس جمهوراسلامی ایران در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص وضعیت بافت فرسوده شیراز نیز گفت: شیراز جزئی از میراث ملت ایران است و به گونه ای شیراز یک موضع زنده به حساب می آید.

وی  تصریح کرد: ساختمان ها و معماری های فرهنگی بخشی از فرهنگ ایران را تشکیل داده که البته بخشی از این بافت نیز به بافت فرسوده تبدیل شده است.

احمدی نژاد بیان کرد: اختلافات دستگاههای استان فارس و سازمان میراث فرهنگی کشور در خصوص رسیدگی به بافت فرسوده مورد توجه قرار گرفته و قرار بر این شد مسئولین میراث طرح را برای بازسازی بافت فرسوده شیراز ارائه کنند که با اجرای این طرح ۳۱۰ هکتار از این منطقه در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ