هیئت آلمانی از فازهای ۹ و ۱۰ پارس جنوبی بازدید کرد
تاريخ ارسال خبر : 24 ژوئن 2012 | ساعت 10:54 | کد خبر: 15545 | sv6 | چاپ این مطلب

هیئت آلمانی از فازهای ۹ و ۱۰ پارس جنوبی بازدید کرد.

خبرگزاری فارس: هیئت آلمانی از فازهای 9 و 10 پارس جنوبی بازدید کرد

به گزارش”عسلویه نیوز” امروز جمعی از اساتید و صاحب‌نظران آلمانی از پالایشگاه فازهای ۹ و ۱۰ در مجتمع گاز پارس جنوبی دیدن کردند.

بازدید کنندگان آلمانی در این بازدیدها از روند تولید و تصفیه گاز در پالایشگاه مطلع شدند و سایر برنامه‌های این پالایشگاه را مورد بازدید قرار دادند.

کارشناس روابط عمومی مجتمع گاز پارس جنوبی در این بازدید به تشریح شرایط پالایشگاه پنجم برای بازدیدکنندگان پرداخت و افزود: گاز ورودی به پالایشگاه پس از جداسازی از میعانات گازی به چهار واحد عملیاتی هرکدام به ظرفیت ۸/۱۳ میلیون مترمکعب منتقل و طی فرایند شیرین‌سازی گاز، نم‌زدایی، بازیافت اتان، تصفیه اتان، جداسازی، پالایش و ذخیره‌سازی پروپان و بوتان تصفیه می‌‌شود.

اسماعیل عمرانی اظهار داشت: روزانه ۵۰ میلیون متر مکعب گاز تصفیه شده توسط یک خط لوله ۵۶ اینچی وارد شبکه سراسری می‌شود و ۸۰ هزار بشکه میعانات گازی نیز پس از عبور از دو واحد تثبیت میعانات گازی به مخازن ذخیره‌سازی برای صادرات ارسال می‌شود.

کارشناس روابط عمومی مجتمع گازی خاطرنشان کرد: در پالایشگاه پنجم سالیانه یک میلیون تن اتان تولید و توسط یک خط لوله به پتروشیمی جم منتقل می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین سالیانه ۵/۱ میلیون تن گاز مایع شامل پروپان و بوتان تولید و پس از ذخیره‌سازی در مخازن بتونی توسط خط لوله به ایستگاه اندازه‌گیری و نهایتا بارگیری در اسکله پتروشیمی برای صادرات منتقل می‌شود.

بر اساس این گزارش، عصر امروز جمعی از افراد برجسته و صاحب‌نظر آلمانی به همراه جمعی از از کارمندان سفارت ایران در آلمان برای مشاهده دستاوردها و انعکاس بی‌اثربودن تحریم‌ها از فازهای ۹ و ۱۰ مجتمع بازدید کردند.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ