بهرام رادان: سینمای ما با خودش درگیر است
تاريخ ارسال خبر : 24 ژوئن 2012 | ساعت 16:30 | کد خبر: 15575 | sv4 | چاپ این مطلب

بهرام رادان بازیگر سینما که به تازگی وارد عرصه موسیقی شده، معتقد است در سینما دو گروه وجود دارند که به جای هم‌فکری و وحدت در مقابل یکدیگر ایستاده‌اند.

خبرگزاری فارس: بهرام رادان: سینمای ما با خودش درگیر است

«بهرام رادان» بازیگر سینما که تاکنون برنده چندین سیمرغ از جشنواره بین‌المللی فیلم فجر شده، معتقد است که این روزها به دلیل «کم‌رمق» بودن سینما و علاقه به خوانندگی در عرصه موسیقی قدم گذاشته است.

او که با بازی در فیلم «سنتوری» و ایفای نقش یک خواننده، بیش از پیش به فکر حضور در عرصه موسیقی افتاد، پس از هنرنمایی در بیش از ۳۰ نقش مختلف سینمایی، نخستین آلبوم موسیقی خود را با عنوان «روی دیگر» به علاقه‌مندانش هدیه کرد.

این بازیگر سینما با اعتقاد به اینکه موفقیت نهایت ندارد، آرزوی اجرای صحنه‌ای آلبوم موسیقی خود را دارد و می‌گوید جیبی برای موسیقی ندوخته است.

آنچه در ذیل می‌خوانید، ماحصل گفت‌وگوی خبرنگار موسیقی فارس با این بازیگر خواننده است.

 

 

 

* فکر می‌کنید علاقمندان به موسیقی کشور نخستین اثر موسیقی شما را بپسندند؟

– با بررسی که در پیام‌های اینترنتی داشتم، مخاطبان نظرات خوبی ارائه دادند و خوشحالم که نظر بی‌تفاوتی درباره فعالیت‌های هنری من وجود نداشت. سعی می‌کنم در کارهای آینده از نظرات مثبت و منفی مخاطبان که قوت کارم محسوب می‌شود، به خوبی استفاده کنم.

 

سینمای ما با خودش درگیر است

 

* شما دلیل ورودتان به دنیای موسیقی را «کم‌رمق» بودن سینما مطرح کردید، دلیل کم‌رمقی سینما را چه می‌دانید؟ آیا مثل برخی بازیگران که از بی‌اخلاقی‌ها حرف می‌زنند، شما هم چنین نظری دارید؟

– خیر، این‌گونه نیست من این‌‌ موضوع‌ها را قبول ندارم بلکه معتقدم سینمای کشور ما با خودش درگیر است. در سینما دو گروه وجود دارند که به جای هم‌فکری و وحدت در مقابل یکدیگر ایستاده‌اند و این مسئله به سینمای کشورمان آسیب می‌رساند.

 

 

 

 

 

با وحدت و یکی شدن می‌توان در برابر «هجمه فرهنگی» دشمنان ایستاد

 

* پیشنهاد شما برای رونق گرفتن دوباره سینمای کشورمان چیست؟

– تعامل فرهنگی و اتحاد بهترین راه حلی است که می‌تواند دوباره سینمای کشورمان را در دنیا مطرح کند و با وحدت و یکی شدن است که می‌توان در برابر «هجمه فرهنگی» دشمنان ایستادگی کرد و به توسعه فرهنگی رسید.

 

* چرا آلبوم موسیقی «روی دیگر» با موضوع «ضد جنگ» ارائه شده است؟

– آلبوم موسیقی من با داشتن ۹ قطعه فارسی و ۳ قطعه انگلیسی دارای موضوع اجتماعی است اما به گفته شما می‌توان واژه «ضد جنگ» را هم برای آن به کار برد، امیدوارم تعابیری که رسانه‌ها در آینده برای این اثر استفاده می‌کنند معقول باشد.

 

 

 

 

علاقه وافر بهرام رادان به «شبانگاهان» مختاباد/ امسال به مکه می‌روم

 

* بهرام رادان با این روحیات آیا علاقه‌ای هم به موسیقی مذهبی دارد؟

– حوزه کاری من تاکنون مختص به موسیقی مذهبی نبوده ولی این اتفاق افتاده که آهنگ‌هایی در این باره را گوش کنم. مثلا علاقه زیادی به «شبانگاهان» اثر آقای مختاباد دارم و با شنیدن آن یک حال معنوی خاصی پیدا می‌کنم و امیدوارم با داشتن شعر مذهبی و حس آن، ترانه‌ای با این موضوع بخوانم. با وجود اینکه این حس و علاقه در سفرهای معنوی رخ می‌دهد امیدوارم در نخستین سفری که امسال ان‌شاءالله به خانه خدا و مدینه منوره خواهم داشت این اتفاق میسر شود.

 

* به نظر شما بهترین موسیقی متن فیلم سینمایی چیست؟

– «میم مثل مادر»

 

* جمله‌ای که همیشه در ذهن شما تداعی می‌شود، چیست؟

– موفقیت نهایت ندارد.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ