اعتراض مسلمانان هند نسبت به درج تصویر پیامبر اسلام در کتب درسی کودکان
تاريخ ارسال خبر : 25 ژوئن 2012 | ساعت 10:38 | کد خبر: 15654 | sv3 | چاپ این مطلب

هم اندیشی:یکی از اعضاء جامعه اسلامی در این خصوص گفت: اگر تا هفته آینده انتشارات پرایم نسبت به این عمل خود معذرت خواهی نکند، کلیه کتاب‌های این انتشارات در منطقه مانیپور ممنوع و قدغن اعلام خواهند شد.

به گزارش هم اندیشی؛ به نقل از تایمز آو ایندیا ، انتشار تصویری از پیامبر اکرم (ص) در کتاب درسی یکی از کودکستان‌های هند، خشم و اعتراض مسلمانان را برانگیخت و مسلمانان این کتاب‌ها را در آتش سوزاندند.

 
مسلمانان مانیپور، واقع در یکی از ایالات شمال شرقی هند، در اعتراض به این انتشار تصویر پیامبر اکرم(ص) و بی احترامی به ساحت ایشان، این کتاب‌ها را به آتش افکندند و یک هفته به مسئولان این کودکستان فرصت دادند تا عذرخواهی کنند.
 
در صفحه ۵۱ این کتاب که در تعدادی از کودکستان‌های خصوصی تدریس می‌شد، حضرت محمد(ص) به مردی که محاسن بر  صورت دارد، عمامه‌ای بر سر دارد و کتابی در دست گرفته تصویر شده است.
 
ارشاد حسین، یکی از اعضاء جامعه اسلامی، در خصوص انتشار این کتاب گفت: بر اساس قوانین اسلامی، ترسیم هر گونه تصویری از حضرت محمد (ص) ممنوع است. کسی نمی‌تواند تصویری از حضرت محمد(ص) ترسیم کند زیرا این مغایر با اسلام است. چنین عملی سال‌ها پیش در دانمارک رخ داد و خشم مسلمانان را برانگیخت. 
 
وی در ادامه افزود: اگر تا هفته آینده انتشارات پرایم نسبت به این عمل خود معذرت خواهی نکند، کلیه کتاب‌های این انتشارات در منطقه مانیپور ممنوع و قدغن اعلام خواهند شد. آنها اشتباه بزرگی را انجام داده‌اند اما انجام هر گونه اقدام خشونت آمیز علیه این انتشارات بر خلاف تعالیم اسلام خواهد بود و انتظار داریم تا آنها هر چه زودتر معذرت خواهی کنند.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ