لباس روحانیت هم ۱۵ درصد گران شد
تاريخ ارسال خبر : 25 ژوئن 2012 | ساعت 19:21 | کد خبر: 15743 | sv13 | چاپ این مطلب

به گزارش شیعه آنلاین، سخن گفتن از گرانی‌ها به کاری همه روزه تبدیل شده است؛ روزنامه‌ها درباره آن می‌نویسند، سایت‌ها به بازتاب آن می‌پردازند، مراجع تقلید اعتراض می‌کنند، نمایندگان مجلس سخنرانی می‌کنند، دولتی‌ها می‌گویند وضع خوب است و سرانجام این «عدد» است که در بازار، ساعت به ساعت تغییر می‌کند.
 
گرانی هایی که رسانه های مختلف از آن سخن می گویند، به یک کالا یا محصول محدود نمی شود. یک روز سخن از گرانی شیر، ماست، پنیر و دیگر محصولات لبنیاتی است و روزی دیگر انواع نان ها گران می شوند. گران شدن زمین، مسکن، اجاره بها و غیره نیز که جای خود دارند.
 
اما در همین راستا خبرنگار افتخاری شیعه آنلاین در شهر مقدس قم نیز در فروشگاه ها و خیاطی های تولید کننده لباس روحانیت چرخی زد تا وضعیت و نوسانات لباس روحانیون را بررسی کند. بر اساس آمار و اطلاعاتی که وی بدست آورده، می توان گفت که لباس روحانیت نیز در سه ماه گذشته حدود ۱۵ درصد گران تر شده است. 
 
گفته می شود هر متر پارچه مخصوص عمامه حدود سه ماه پیش ۳۰۰۰ تومان بوده یعنی برای تهیه یک عمامه که تقریبا هفت متر پارچه نیاز است، حدود ۲۱ هزار تومان بودجه نیاز بود اما اکنون هر متر پارچه مخصوص عمامه ۳۵۰۰ تومان شده است.
 
به گفته خبرنگار ما، اجرت دوخت “قبا” در حال حاضر حدود ۳۰ هزار تا ۳۵ هزار تومان است در حالی که حدود سه ماه پیش حدود ۲۵ هزار تومان بوده و دستمزد دوخت “لباده” که اکنون ۶۵ تا ۷۰ هزار تومان است، حدود سه ماه پیش ۵۵ تا ۶۰ هزار تومان بود.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ