سرطان زا بودن کوکاکولا فقط برای غیرآمریکایی ها!
تاريخ ارسال خبر : 29 ژوئن 2012 | ساعت 18:16 | کد خبر: 15927 | sv5 | چاپ این مطلب

پس از این که دانشمندان اعلام کردند”ماده چهار- متیل ایمیدازول ( ۴- ام ) موجود در نوشابه کوکاکولا، سرطان زاست”، شرکت امریکایی کوکاکولا، به سرعت میزان آن را از روند تولید کوکاکولا در امریکا کم کرد.

به گزارش افکارنیوز به نقل از واحد مرکزی خبر، روزنامه دیلی میل نوشت: پس از این که مقامات موسسه بهداشت کالیفرنیا اعلام کردند ماده شیمیایی چهار متیل ایمیدازول که برای رنگین کردن کوکاکولا به کار می رود، موجب بروز سرطان می شود، شرکت کوکاکولا، میزان آن را در نوشابه هایی که در آمریکا می فروشد، کم کرد و با این که متعهد شده است در دیگر کشورها نیز میزان این ماده خطرناک را کم کند، فعلا اقدامی صورت نمی دهد.
به نوشته دیلی میل، پپسی کولا نیز میزان این ماده سرطان زا را در آمریکا کم کرده است اما همچنان به تولید و فروش نوشابه با همان فرمول قدیمی، در دیگر کشورها ادامه می دهد.
دیلی میل نوشت: نوشابه های گازداری همچون کوکاکولا و پپسی کولا، حتی اگر با تبلیغات فراوان و گول زننده مبنی بر کالری اندک و یا بدون شکر، عرضه شوند، خطر ابتلا به چاقی و دیابت نوع دو را افزایش می دهند زیرا شیرین کننده هایی که این نوشابه ها در بر دارند، مغز را گیج می کند به گونه ای که مغز مصرف کننده، نمی تواند تفاوت شیرین کننده را با قند معمولی، تشخیص دهد.
دیلی میل افزود: جهان به کوکاکولا معتاد شده است و هر روز، ۶/۱ میلیارد قوطی و بطری از این نوشابه قهوه ای، در سراسر جهان فروخته می شود به گونه ای که نمانام (برند) و نمونک (لوگو) کوکاکولا، از مشهورترین ها در جهان است.
سازمان های اسلامی و نیز هواداران فلسطین در غرب، سال هاست خرید کوکاکولا را به علت همکاری این شرکت با رژیم صهیونیستی، و پپسی کولا به علت همکاری با رژیم نازی در زمان جنگ جهانی دوم و رژیم صهیونیستی، تحریم کرده اند.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ