تولد نخستین نوزاد به روش درمان پیشرفته ناباروری در بیمارستان ارتش
تاريخ ارسال خبر : 2 جولای 2012 | ساعت 19:07 | کد خبر: 16128 | sv8 | چاپ این مطلب

نخستین نوزاد متولد شده به روش IUI که یکی از روش‌های درمانی پیشرفته کمک باروری است، صبح امروز در بیمارستان بعثت نیروی هوایی ارتش با سلامت کامل به دنیا آمد.

خبرگزاری فارس: تولد نخستین نوزاد به روش درمان پیشرفته ناباروری در بیمارستان ارتش

به گزارش شنید ها به نقل از خبرگزاری فارس، آزیتا محمودان، فوق تخصص نازایی و رئیس بخش IVF و درمان نازایی بیمارستان بعثت نیروی هوایی با اعلام این خبر، گفت: با توجه به گذشت کمتر از یکسال از تأسیس این بخش در بیمارستان بعثت؛ «امیر علی» نخستین نوزاد متولد شده با روش IUI (روش تزریق اسپرم ماده سازی شده به داخل رحم) صبح امروز از مادری که سابقه ۱۰ سال ناباروری داشت، با سلامت کامل در این بیمارستان به دنیا آمد.

وی افزود: طی فعالیت یکساله این بخش بیش از ۲۰ درصد موارد مربوط به استفاده از روش  IUI و ۳۰ درصد از موارد مربوط به روشIVF  (لقاح مصنوعی) در بیمارستان بعثت با موفقیت همراه بوده است که ان شاء الله تا کمتر از یک ماه دیگر نخستین نوزاد به روش لقاح مصنوعی نیز در این بیمارستان به دنیا خواهد آمد.

بیمارستان فوق تخصصی بعثت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که تنها مرکز درمانهای ناباروری در سطح نیروهای مسلح است، در بخش درمانهای پیشرفته ناباروری خود از بخشهایی از جمله آی وی اف، میکرواینجکشن، لاپاروسکپی، هیستروسکوپی، فریز اسپرم، تخمک و جنین و PGD (تشخیص ژنتیکی قبل از تولد) تشکیل شده است.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ