۸ هزار کارگر در آستانه اخراج
تاريخ ارسال خبر : 12 جولای 2012 | ساعت 15:41 | کد خبر: 16602 | sv4 | چاپ این مطلب

شرکت خودرو سازی فرانسه که طی ماههای اخیر با زیان و ضرر سنگینی روبرو شده است اعلام کرد کارخانه واقع در نزدیکی شهر پاریس را تعطیل می کند . این کارخانه بیش از سه هزار نفر پرسنل دارد و از ابتدای سال ۲۰۱۴ میلادی تولید خود را متوقف خواهد کرد .

بر اساس این گزارش ، شرکت پژو همچنین قصد دارد ۱۴۰۰ نفر از کارمندان کارخانه واقع در شهر رن در غرب فرانسه را نیز اخراج کند . افت شدید تقاضا برای خودروهای پژو ۵۰۸ و سیتروئن ۵ علت اصلی کاهش کارمندان این کارخانه اعلام شده است .

بر این اساس ، فیلیپه وارین رییس شرکت پژو سیتروئن در این باره تاکید کرد ، بحران مالی و بدهی منطقه یورو تاثیر منفی زیادی بر فعالیتهای شرکت پژو داشته است و ما مجبوریم برای کاهش هزینه های جاری تعدادی از کارمندان خود را اخراج کنیم .

شرکت پژو اعلام کرد در شش ماه نخست ۲۰۱۲ میلادی با زیان و ضرر ۷۰۰ میلیون یورویی روبرو شده است . پیش بینی می شود این شرکت بزرگ خودرو سازی فرانسه تا سال ۲۰۱۴ میلادی با زیان و ضرر روبرو شود .

شرکت پژو سال گذشته اعلام کرده بود ۶ هزار کارمند خود را اخراج خواهد کرد که این رقم شامل ۲۵۰۰ کارمند در خارج از مرزهای فرانسه بوده است .

افت شدید فروش پژو سیتروئن در بازار اروپا تاثیر منفی زیادی بر عملکرد مالی این شرکت داشته است . بر خلاف شرکت فولکس واگن ، شرکت پژو سیتروئن به شدت به بازار خودروی جنوب اروپا وابسته است .

میزان فروش شرکت پژو در شش ماه نخست ۲۰۱۲ میلادی با ۱۳ درصد کاهش به کمتر از ۱٫۶۲ میلیون دستگاه رسیده است .

شرکت خودرو سازی رنوی فرانسه نیز در این مدت با افت ۳٫۳ درصدی فروش محصولات خود روبرو شده است ولی شرکت فولکس با رشد ۱۰ درصدی فروش محصولات مواجه شده است .

ارزش سهام پژو از ابتدای امسال تا کنون ۳۲ درصد کاهش داشته است و موجب کاهش ارزش ۱٫۲ میلیارد یورویی سهام این شرکت شده است . جنرال موتورز در ماه مارس امسال ۷ درصد سهام این شرکت را خریداری کرده است .

 

به گزارش فارس، پیش از این برخی مسئولان شرکت خودروسازی پژو فرانسه از طرح تحریم ایران خبر داده بودند که ظاهراً پس از تهدید ایران به قطع کامل ارتباط با این شرکت خودروسازی، مذاکراتی را با ایرانی ها برای جلوگیری از زیان بیشتر خود انجام دادند.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ