قلعه‌نویی: نکونام خودش خواست کاپیتان نباشد
تاريخ ارسال خبر : 24 جولای 2012 | ساعت 17:20 | کد خبر: 16996 | sv5 | چاپ این مطلب

سرمربی استقلال تاکید کرد که نکونام خودش خواسته بازوبند کاپیتانی را به رحمتی بدهد.


امیر قلعه نویی در نشست خبری پیش از بازی فردا با سایپا گفت: قبل از هر چیز از مجموعه مدیریتی باشگاه و فتح الله زاده و امیری تشکر می کنم. آنها یک تیم بسیار خوب که مدنظر کادرفنی بود را بستند.

وی ادامه داد: هر بازی شرایط خاص خودش را دارد. بازی اول را آنالیز کردیم و آمارمان بد نبود اما تنها ایرادمان ایجاد موقعیت بود. تیم ما تقریبا دو قسمت بود. قسمت اول بازیکنانی که از اول آمده بودند و قسمت دوم بازیکنانی بودند که روزهای آخر به جمع مان اضافه شدند.

قلعه نویی تاکید کرد: تصورمان این است در بازی با سایپا شرایط بهتری خواهیم داشت. سایپا تیم خوبی است. گروه آنالیز ما از آنها اطلاعات خوبی بدست آورده و بازی با تراکتورسازی آنها را تماشا کرده و در ضد حملات بسیار خطرناک هستند. آنها با ۵ نفر دفاع و با ۵ نفر حمله می کنند اما تدابیری داریم که با سرعت دادن به بازی بتوانیم از بازی قبل بهتر باشیم.

سرمربی استقلال تصریح کرد: تا زمانی که شکل نگرفته ایم مهمترین چیز ۳ امتیاز است. یک دروازه بان استرالیایی گرفتیم که گلر دوم محسوب می شود و دو دروازه بان جوان هم آورده ایم. رحمتی بهترین دروازه بان آسیا است و خدا را شکر که بهترین شرایط را دارد. همه بازیکنان از جمله رحمتی، جباری، منتظری و حتی نکونام یک ریال هم دریافت نکرده اند و از همه آنها تشکر می کنم چون می خواهیم به مردم احترام بگذاریم. اولین برد ما در بازی اول از همان جا آغاز شد.

قلعه نویی در پاسخ به این سؤال که شما تاکنون یک ریال نگرفته اید و حالا هم بحث حق پخش مطرح شده، نظرتان چیست، گفت: شما باز هم این سوال های حاشیه ای را پرسیدید و من هم هر هفته ۲ میلیون و ۵ میلیون جریمه می دهم. زمانی که در لورکوزن بودم با کالموند جلسه داشتیم. یکی دو روز قبل از بازی ها طراز مالی باشگاه مشخص می شود. آنها می گفتند ۸۰ درصد درآمد ما حق پخش تلویزیونی است. باید راهکاری خوب داشته باشیم و چون رسانه ملی ما دولتی است با ورزش همخوانی ندارد.

وی گفت: برای یک سریال تلویزیونی صدا و سیما چقدر هزینه می کند اما برای پخش مسابقات فوتبال کمترین هزینه را می کند. امیدوارم با هماهنگی کفاشیان و دوستان حق فوتبال ادا شود و مجلسی ها هم ورود کنند تا این مشکل برطرف شود. حتی در ترکیه هم کانال خصوصی دارند و امیدوارم فوتبال ما به آن سمت پیش برود.

قلعه نویی در ارتباط با اینکه چرا لژیونرهای فوتبال ما در این مدت کم شده اند، تصریح کرد: سوال شما به گونه ای است که حلقه هایی به هم مرتبط است. باید در عرصه های بین المللی خوب نتیجه بگیریم. چند سال است که به جام جهانی نرفته ایم و در مسابقات مقدماتی المپیک هم خوب نتیجه نگرفته ایم و اینها یکی از دلایلش است. باید خروجی هزینه ها را در نظر بگیریم و اگر برای ۵ بازیکن ۵۰۰ میلیارد هزینه کنیم خروجی اش را باید ۵ هزار میلیارد در نظر بگیریم. فوتبال ما به سمت روزمره‌گی پیش رفته و استقلال و پرسپولیس هنوز نمی دانند باید از چه کسی پول بگیرند. آیا قانون اصل ۴۴ اجرا می شود یا خیر. اگر اینها را رعایت نکنیم هیچ چیز حل نخواهد شد.

سرمربی آبی پوشان در خصوص تعدد بازیکنان خط هافبک گفت: در هر پست دو بازیکن خوب داریم. هفته ها پیش با کادرفنی جلسه گذاشتیم. شما اخلاق من را می دانید اگر بازیکنی تلاش کند و به جایگاهش برسد حقش را می دهم. منافع ما عمومی است و اگر خدای نکرده استقلال پنجم شود و آقای گل از تیم ما باشد این مسئله خوب است؟ اگر قهرمان شویم و آقای گل نداشته باشیم به نفع ما است.

وی تاکید کرد: در بحث کاپیتانی، منتظری گذشت کرد و همه چیز حل شده و حالا نکونام خواسته که کاپیتان نباشد و بازوبند دوباره به رحمتی رسید. البته اگر دوستان شیطان بگذارند. وقتی ۱۹ ساله بودم به استقلال آمدم و کاپیتانی جز اینکه یک باری به دوش ما اضافه کند چیز دیگری ندارد اما کاپیتان واقعی استقلال مجموعه و مردم هستند.

سرمربی استقلال در خصوص اینکه مقرر شده در صورت تایید هیئت رئیسه جام حذفی برگزار شود، گفت: ما که نه کارشناس هستیم و نه مربی اما باید قانونمند باشیم. هر چیز که سازمان لیگ بگوید ما تمکین می کنیم. باید یاد بگیریم که به روز باشیم. مگر کشورهای دیگر درگیر جام جهانی نیستند یعنی آنها جام حذفی را برگزار نمی کنند؟ ما نباید صورت مسئله را پاک کنیم و امیدوارم هم جام حذفی هم لیگ را برگزار کنیم و هم نمایندگانمان در لیگ قهرمانان شرکت کنند.

قلعه نویی در خصوص اینکه در بازی فردا محروم است، گفت: خدا می گوید حرف حق را بزن حتی اگر به ضررت باشد. خوشحال هستم که حرف حق را می زنم. حالا اگر جریمه هم باشد و یا محرومیت پای آن می ایستم اما من همان پلیس مخفی هستم که شاید تا آخر بازی ها از آن بالا بازی را تماشا کنم.

 


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ