نشست انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران
تاريخ ارسال خبر : 9 آگوست 2017 | ساعت 8:22 | کد خبر: 36226 | sv285 | چاپ این مطلب

“عسلویه نیوز” نشست انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با مدیران مجتمع گاز پارس جنوبی پیش از ظهر امروز در سالن آموزش این مجتمع برگزار شد.انجمن سازندگان تجهیزات

به گزارش خبرنگار “عسلویه نیوز”در ابتدای این نشست مهندس سهیلی مدیر بازرگانی مجتمع گاز ضمن خیرمقدم هدف از تشکیل جلسه تعامل صنعت نفت وتولیدکنندگان داخلی برای ساخت قطعات وتجهیزات داخل کشور هست وی افزود تا انتهای سال ۹۶ در کارگروه ها مختلف این جلسات برگزار می شود.

وی با اشاره به تولید قطعات در داخل کشور گفت ساخت داخل به مثابه یک مثلث است اضلاع سه گانه آن کارفرما، تولید کننده، وسازمان های تصمیم گیر هستند.

وی افزود: امیدواریم خروجی این نشست ها رضایت تولید کننده داخل و صنعت باشد.

مهندس آهنگران دبیر انجمن سازندگان داخل نیز دراین نشست ضممن تشکر از اهتمام مهندس حسنی مدیر عامل مجتمع گاز در برپایی این نشست گفت علیرغم اینکه زمان کمی برای هماهنگی این این نشست بود و در مدت زمان دوهفته هماهنگ شده بود استقبال خوبی شده است و ۸۳ شرکت در این نشست حضور پیدا کردند ۳۳ شرکت در زمینه ماشین آلات دوار که همگی دانش بنیان هستند در زمینه شیر آلات که ۱۸ شرکت حضور دارند که ۸ گروه از آنها دانش بنیان هستند و درزمینه شرکت ایمنی و آتش نشانی ۷ شرکت حضور دارند که ۳ شرکت آن دانش بنیان است.

وی افزود: باید دراین نشست به میثاق نامه ای برسیم و با هماهنگی مجتمع یک شرکت به صورت پایلوت قرار دهیم تا بتوانیم قراردادهای منعقد شود تا مجتمع گاز وشرکت زیر مجموعه بتواند که از تجهیزات داخلی استفاده واز انجمن خرید کنند امکان تامین ۷۰ درصد نیاز مجتمع از تجهیزات تولید داخل توسط انجمن فراهم است.

مهندس علمدار بابایی مدیر عملیات مجتمع گاز مجتمع پارس جنوبی نیز دراین نشست گفت باید درپارس جنوبی ارزش آفرینی کنیم واقتصاد ما بچرخد و همه باید در کلیت کار نقش آفرینی کنیم اینکه انجمن تشکیل شده اقدام خوبی است
وی افزود تا الان بیش از ۹۱ میلیارد دلار درپارس جنوبی هزینه شده است.
هزینه تجهیزات نزدیک به ۶۳ میلیارد دلار بوده است و این بستر خوبی برای فعالیت انجمن و تولیدات داخلی است
دو سه سال است که شروع شده برای رفع چالش نبود قطعات فرآیندی طراحی شود تجهیزات را در داخل تامین کنیم و از تولید کننده داخلی خرید کنیم.

در ادامه این نشست شرکت کنندگان پس از مراسم افتتاحیه در کارگروه های تخصصی تقسیم بندی شدند تا مذاکرات و مباحث مربوطه را به صورت تخصصی تر دنبال کنند.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ