تعداد مجروحان از ۲ هزار نفر گذشت
تاريخ ارسال خبر : 12 آگوست 2012 | ساعت 13:10 | کد خبر: 17844 | sv4 | چاپ این مطلب

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به برپایی ۵ هزار و ۶۲۶ چادر امدادی گفت: تعداد مجروحان زلزله آذربایجان شرقی از ۲ هزار نفر عبور کرد.

خبرگزاری فارس: برپایی 5 هزار چادر امدادی/ تعداد مجروحان از 2 هزار نفر گذشت

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در پی زلزله و پس‌لرزه‌های شدید استان آذربایجان شرقی شهرستانهای ورزقان، اهر و هریس که دچار صدمات مالی و جانی بسیار شده‌اند و تاکنون بر اساس آخرین آمارها تعداد کشته‌شدگان از مرز ۲۵۰ نفر عبور کرده است.

حسین درخشان، سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به آسیب دیدن ۱۰۵ روستا به مرکزیت شهرستان اهر بیان داشت: در حال حاضر فاز آواربرداری به پایان رسیده است و از ۱۴ استان نیز نیروهای امدادی به مناطق زلزله زده اعزام شده‌اند.

وی با اشاره به آمار مجروحان که از مرز ۲۰۰۶ نفر عبور کرده است افزود: تاکنون ۷۱ آمبولانس و ۱۵ تیم آنست (تیم‌های سگ‌های جست‌وجو)، ۴۰ دستگاه زنده‌یاب به مناطق زلزله‌زده ارسال شده است.

وی ادامه داد: تاکنون ۱۸ هزار قوطی کنسرو برای تغذیه آوارگان زلزله آذربایجان شرقی توزیع شده است و در این زمینه برای اسکان اضطراری این افراد ۵ هزار و ۶۲۶ دستگاه چادر برپا شده است.

به گزارش فارس، صبح امروز وزرای بهداشت و کشور به همراه روسای سازمان مدیریت بحران، جمعیت هلال احمر و پزشکی قانونی در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی حضور یافتند.

 

تعداد قربانیان زلزله آذربایجان از ۲۵۰ نفر گذشت

 

رئیس سازمان مدیریت بحران وزارت کشور از کشته شدن ۲۵۰ نفر بر اثر زلزله آذربایجان خبر داد.

حسن قدمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره آخرین تلفات زلزله ۶٫۲ دهم ریشتری که روز گذشته در استان آذربایجان شرقی رخ داد اظهار داشت: آخرین آمار  کشته شده‌ها به ۲۵۰ نفر رسیده است و ۱۸۰۰ نفر نیز زخمی شده اند.

 

وی با اشاره به اینکه عملیات امداد و نجات به پایان رسیده است بیان داشت: ۱۱۰ روستا خسارت دیده‌اند و امید است آمار کشته شده‌ها از این مقدار افزایش پیدا نکند.

 

قدمی از حضور وزیر کشور در مناطق زلزله زده خبر داد و گفت: جلساتی با حضور آقای نجار برگزار شد و دستورات لازم داده شده است.

 

رئیس سازمان مدیریت بحران وزارت کشور یادآور شد: در هیچ روستایی زیر آوار مانده نداریم و در حال حاضر اقلام و امکانات مورد نیاز در حال توزیع است.

 

ساعت ۱۶:۵۳:۱۵ دیروز، زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۶٫۲ در مقیاس ریشتر ، تبریز و مناطقی دیگر از استان آذربایجان‌شرقی را لرزاند.

 

همچنین این زمین لرزه در مناطقی از استان‌های آذربایجان غربی، گیلان، زنجان و اردبیل نیز احساس شد.

 

برپایه این گزارش، بیشترین آمار خرابی‌ها و تلفات، مربوط به شهرهای ورزقان، اهر، کلیبر و هریس در آذربایجان شرقی است.

 

در همین حال وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد ۴۸ دستگاه آمبولانس به مناطق زلزله‌زده اعزام شده است.

 

همچنین بر اساس اعلام موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، تاکنون دهها پس لرزه در مناطق زلزله‌زده به وقوع پیوسته است.

 

گزارش‌های رسیده حاکی است بیشتر ساکنان مناطق زلزله زده شب گذشته را بیرون از منازل خود گذرانده‌اند.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ