دانشجویان حاکم بحرین را به اعدام محکوم کردند
تاريخ ارسال خبر : 23 آگوست 2012 | ساعت 10:49 | کد خبر: 18383 | sv18 | چاپ این مطلب

دانشجویان حاکم بحرین را با برگزاری دادگاهی نمادین در مجاورت سفارت این کشور در تهران به اعدام محکوم کردند.

خبرگزاری فارس: دانشجویان حاکم بحرین را به اعدام محکوم کردند

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، دادگاه نمادین محاکمه مردمی حمد بن عیسی آل‌خلیفه پادشاه بحرین در یکی از خیابان‌های اطراف سفارت بحرین در تهران برگزار شد.

این دادگاه به بهانه ورود مجدد سفیر بحرین به ایران ترتیب داده شده بود و از سفیر بحرین هم برای شرکت در این دادگاه و ایفای نقش در مقام وکیل مدافع پادشاه بحرین دعوت شده بود که البته در این مراسم شرکت نکرد.

این دادگاه به شیوه‌ای تئاتر گونه اجرا شد؛ در ابتدا دادستان دیوان کیفری مردمی متن کیفر خواست خود را قرائت کرد. سپس دادگاه فردی را به عنوان وکیل مدافع تسخیری حمد بن عیسی معرفی کرد و او نیز به شرح دفاعیات موکل خود پرداخت. 

ابومحمد بحرینی از شاکیانی بود که پشت تریبون آمد تا به شرح جنایات رژیم آل خلیفه بپردازد.

وی ابتدا دست بر قرآن گذاشت و قسم خورد که چیزی جز حقیقت نگوید و البته به دلایل امنیتی و مشکلاتی که ممکن است از طرف نیروهای بحرینی برای او به وجود بیاید چهره خود را پوشانده بود.

ابومحمد گفت: من یکی از قربانیان شکنجه در بحرین هستم که این مصیبت‌ها تنها به خاطر اظهار نظرم در خصوص رژیم آل خلیفه برای من اتفاق افتاده است از ما می‌خواستند که به زور اظهارات دروغین داشته باشیم. آنها به عقاید دینی و سیاسی ما اهانت می‌کردند.

این مبارز بحرینی ادامه داد: به شخصیت‌های دینی ما اهانت می‌شد و در زندان من و هم بندانم مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفتیم. رژیم آل خلیفه ما را از خوابیدن منع می‌کرد و حتی اجازه نماز خواندن به ما نمی‌داد.

وی در پایان سخنان خود گفت: مسئول تمام این جریان را حمد بن عیسی آل خلیفه حاکم بحرین می‌دانم.

حاضرین دادگاه پس از سخنان ابومحمد شعارهای “یسقط حمد” و “الشعب یرید اسقاط النظام” سر دادند.

علی ناصر البخیتی نویسنده و فعال سیاسی یمنی شخص دیگری بود که به عنوان شاهد پشت تریبون آمد و گفت: هیچ کشوری آنچه ملت بحرین از آزار اذیت تحمل می‌کند را احساس نکرده است؛ بحرین تنها انقلابی است که توسط رژیم سلطه گر خارجی سرکوب شده است.

این مبارز یمنی ادامه داد: ما در بحرین شاهد سانسور شدید رسانه‌ای از جانب رسانه‌های بین المللی هستیم. نظام بحرین مستحق هر گونه محاکمه‌ای است.

پس از آن محمد الشهابی از فعالان حقوق بشری بحرین به عنوان شاکی پشت تریبون آمد و گفت: ای برادران و خواهران من! شما هم اکنون به عنوان وجدان ملت بحرین در برابر جنایات آل‌خلیفه و آل‌سعود در اینجا حضور دارید.

شعار «مرگ بر آل‌سعود» حضار در این قسمت از برنامه به گوش می‌رسید.

محمد الشهابی افزود: حمد بن عیسی برده‌ای از بردگان آل‌سعود در منطقه است. مسئولیت به آتش کشیده شدن قرآن و تخریب مساجد و حسینیه‌ها در بحرین به عهده آمریکا و آل‌سعود است.

این گفته الشهابی با شعار «مرگ بر آل سعود خائن» حضار همراه بود.

وی در پایان سخنان خود گفت: اکنون شمارش معکوس برای سقوط آل‌خلیفه شروع شده است و انشاءالله به زودی شاهد محاکمه حقیقی آل‌خلیفه خواهیم بود.

پس از سخنان الشهابی شعار «هیات منا الذله» در جمع حاضران طنین انداز شد.

قاضی دادگاه پس از شنیدن کیفر خواست توسط دادستان، دفاع موکل حمد بن عیسی و صحبت شاکیان، حکم دادگاه کیفری مردمی را به این شرح قرائت کرد:

«پس از شنیدن کیفرخواست و صحبت‌های دادستان محترم دیوان کیفری مردمی و دفاعیات وکیل حمد بن عیسی در مورد اتهامات جنایت علیه بشریت از جمله قتل بیش از ۱۰۰ نفر از مردم بحرین و محبوس کردن ۴ هزار و ۵۰۰ نفر از آنان، شکنجه ۱۸۶۶ محبوس، تخریب بیش از ۴۰ مسجد، زجر و آزار مخالفان و اعمال غیر انسانی اعم از آزار جسمانی ناشی از قرار دادن در شرایط محیطی سخت و آزار روانی انقلابیون همچون تهدید به قتل، استفاده از سلاح‌های آتش زا و گازهای سمی بر ضد مردم غیرنظامی، حمله به روستاها، مناطق مسکونی و ساختمان‌های بی دفاع و ممانعت از خدمت رسانی پزشکی به مجروحان درگیری‌ها، طبق مواد ۷ و ۸ اساسنامه دیوان کیفری بین المللی، حمد بن عیسی مجرم تشخیص داده می‌شود و به حبس ابد، پرداخت دیه مجروحین، پرداخت دیه همه کشته شدگان، پرداخت هزینه تخریب منازل و مساجد و قصاص به دلیل آمریت در قتل بیش از ۱۰۰ نفر از مبارزان بحرینی محکوم می‌شود.»

دادگاه محاکمه مردمی حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین با شعار “القصاص، القصاص” حاضرین پایان یافت.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ