اعطای کارت هویت به فرزندان زنان ایرانی دارای همسر غیرایرانی
تاريخ ارسال خبر : ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ | ساعت ۱۰:۰۰ | کد خبر: 36295 | sv29 | چاپ این مطلب

“عسلویه نیوز” مدیر اجتماعی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر از اجرای طرح سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیر ایرانی خبر داد و گفت: با اجرای این طرح، به فرزندان حاصل از این ازدواج کارت هویت داده می شود.مصدق

کشاورزی اظهارنمود: بر اساس قانون مدنی ایران، فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی با مردان غیر ایرانی نمی توانند شناسنامه ایرانی بگیرند و فاقد هویت رسمی هستند.

وی افزود: در راستای هویت دار شدن این افراد، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، لایحه ای را مبنی بر هویت دار شدن فرزندان این افراد به دولت ارائه داده است.

کشاوورزی یادآور شد: به این فرزندان کارت هویت داده می شود که بر اساس آن می توانند در مدرسه ثبت نام کنند و پس از مدتی دفترچه بیمه هم بگیرند اما در این مرحله تنها سرشماری انجام می شود.

وی با بیان این که سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیر ایرانی در استان بوشهر آغاز شده، گفت: این طرح شامل همسران یعنی مردان غیر ایرانی که تابع مقررات خود هستند، نمی شود و این طرح صرفا برای فرزندان آنان است.

مدیر اجتماعی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر ادامه داد: این سرشماری در کل کشور شروع شده است و در همین راستا برای تکمیل اطلاعات در قالب سرشماری از تمام بانوانی که همسر غیر ایرانی دارند، تقاضا می شود هر چه سریع‌تر نسبت به ارسال کد ملی خود به شماره ۲۰۰۰۱۹۵ از طریق پیامک اقدام کنند تا در سامانه ثبت شود.

وی تاکید کرد: با تصویب لایحه حمایتی دولت از این پس برای فرزندان این قشر کارت هویت صادر و امکان تحصیل در مدارس برای آن ها فراهم می شود و حتی می‌توانند یارانه هم دریافت کنند.انتهای پیام


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ