شنبه: ازبکستان – ژاپن در فینال
تاريخ ارسال خبر : 5 اکتبر 2012 | ساعت 10:39 | کد خبر: 20082 | sv25 | چاپ این مطلب

قهرمان پانزدهمین دوره رقابت های فوتبال قهرمانی زیر ۱۶ سال آسیا فردا در تهران معرفی می شود.


   به گزارش پایگاه ای اف سی، در دیدار فینال این رقابت ها که از ساعت ۱۹ در ورزشگاه شهید دستگردی برگزار خواهد شد، تیم های نوجوانان ازبکستان و ژاپن به میدان می روند.

تیم فوتبال نوجوانان ایران در مرحله نیمه نهایی با باخت ۲ – ۳ از ازبکستان از صعود به فینال باز ماند و در نهایت مشترکا با تیم عراق در جای سوم قرار گرفت. در این دوره از مسابقات دیدار رده بندی برگزار نمی شود.

تیم ایران در دور گروهی ۲ – ۱ برابر کویت، ۳ – ۱ مقابل لائوس و ۴ – ۱ برابر یمن برنده شده بود و در دور یک چهارم نهایی ۵ – ۱ استرالیا را درهم کوبید.

۴ تیم ایران، ژاپن، ازبکستان و عراق به جام جهانی نوجوانان زیر ۱۷ سال که در سال ۲۰۱۳ در امارات برگزار می شود صعود کردند.

در ادوار گذشته این رقابت ها تیم ایران در سال ۲۰۰۰ نایب قهرمان شد، در سال ۲۰۰۴ در رده چهارم قرار گرفت و در سال ۲۰۰۸ به مقام قهرمانی رسید. تیم ایران در دوره قبل در سال ۲۰۱۰ با یک برد، یک تساوی و یک شکست و ۴ امتیاز از صعود از دور گروهی بازماند.

در دوره قبل که در سال ۲۰۱۰ در ازبکستان برگزار شد، تیم های کره شمالی، ازبکستان، استرالیا و ژاپن اول تا چهارم شدند. در جدول گلزنان رقابت ها هوانگ هی چان از کره جنوبی با ۵ گل زده در صدر قرار دارد و رضا کرملاچعب، مجید حسینی و امیر محمد مظلوم از ایران، تارو سوگی موتو از ژاپن، حاتم الرشادی از عمان و محمد الظاهی از یمن با ۳ گل مشترکا دوم هستند.

تاریخچه قهرمانی نوجوانان آسیا به شرح زیر است :

۱۹۸۵ قطر : ۱- عربستان ۲- قطر ۳- عراق ۴ – تایلند

۱۹۸۶ قطر : ۱- کره جنوبی ۲- قطر ۳- عربستان ۴- کره شمالی

۱۹۸۸ تایلند : ۱- عربستان ۲- بحرین ۳- چین ۴- عراق

۱۹۹۰ امارات:۱- قطر ۲- امارات۳- چین ۴- اندونزی

۱۹۹۲ عربستان:۱- چین ۲- قطر ۳- عربستان۴- کره شمالی

۱۹۹۴ قطر : ۱- ژاپن ۲- قطر ۳- عمان ۴- بحرین

۱۹۹۶ تایلند: ۱- عمان ۲- تایلند ۳- بحرین ۴- ژاپن (حذف ایران در دور گروهی)

۱۹۹۸ قطر‌: ۱- تایلند ۲- قطر ۳- بحرین ۴- کره جنوبی (حذف ایران در دور گروهی)

۲۰۰۰ ویتنام: ۱- عمان ۲- ایران ۳- ژاپن ۴- ویتنام

۲۰۰۲ امارات:۱- کره جنوبی ۲- یمن ۳- چین ۴- ازبکستان

۲۰۰۴ ژاپن : ۱- چین ۲- کره شمالی۳- قطر ۴- ایران

۲۰۰۶ سنگاپور:۱- ژاپن ۲- کره شمالی۳- تاجیکستان۴- سوریه (حذف ایران در دور یک چهارم)

۲۰۰۸ ازبکستان:۱- ایران۲- کره جنوبی۳- امارات و ژاپن

۲۰۱۰ ازبکستان:۱- کره شمالی۲- ازبکستان۳- استرالیا و ژاپن(حذف ایران در دور گروهی)

۲۰۱۲ ایران:۱- ؟ ۲- ؟ ۳- ایران و عراق


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ