صدور شناسنامه یک روزه می شود
تاريخ ارسال خبر : 6 اکتبر 2012 | ساعت 15:11 | کد خبر: 20172 | sv19 | چاپ این مطلب

وی اظهار داشت: حدود ۹۰ سال از شکل‌گیری سازمان ثبت احوال می‌گذرد و در این مدت، ارائه تمامی خدمات مربوط به شناسنامه برای هر فرد، تنها در محل صدور سند میسر بوده است. معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرد: به زودی هموطنان با مراجعه به هر یک از دفاتر پیشخوان یا ادارات ثبت احوال، خدمات شناسنامه ای مورد نیاز خود را یک روزه دریافت می کنند.

به گزارش روابط عمومی ثبت احوال، حمید پارسایی افزود: دستور‌العمل بهره‌برداری از اسنادی که تاکنون به صورت الکترونیکی آرشیو شده ، تدوین شده و در آینده نزدیک ابلاغ می‌شود.

وی اظهار داشت: حدود ۹۰ سال از شکل‌گیری سازمان ثبت احوال می‌گذرد و در این مدت، ارائه تمامی خدمات مربوط به شناسنامه برای هر فرد، تنها در محل صدور سند میسر بوده است.

پارسایی تصریح کرد: اگر درخواستی در رابطه با شناسنامه، به ادارات خارج از محل صدور سند ارائه می شد این درخواست از طریق پست به محل صدور سند ارسال و در آنجا به آن رسیدگی می‌شد، بنابراین این پروسه بسیار زمان‌بر و هزینه‌بر بوده و در این شرایط تعویض شناسنامه یا صدور المثنی، یک تا سه ماه طول می کشید.

وی خاطرنشان کرد: به زودی با بهره برداری از طرح آرشیو الکترونیک ، صدورشناسنامه یک روزه خواهد شد.

پارسایی با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۲۰ میلیون سند در آرشیو الکترونیک وجود دارد ، گفت : در طول یک‌سال و نیم گذشته از اجرای پروژه آرشیو الکترونیک، فرایند آرشیو ۶۰ میلیون سند از این اسناد به طورکامل طی شده است.

وی ،زمان پیش بینی شده برای اجرای کامل این پروژه را سه سال عنوان کرد و افزود: با این حال با توجه به سرعت تصویر برداری ( اسکن ) اسناد در استان‌ها، قطعا آرشیو الکترونیک زودتر از موعد پیش‌بینی شده به بهره‌برداری خواهد رسید.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ