خودکشی قاتل در محاصره پلیس!
تاريخ ارسال خبر : 14 اکتبر 2012 | ساعت 11:07 | کد خبر: 20427 | sv45 | چاپ این مطلب

با توجه به اعترافات صریح «فرهاد . ن»، کارآگاهان اداره یازدهم با مراجعه به محل رها شدن جنازه مقتول ، موفق به کشف جسد سعید شده و ضمن انجام هماهنگی های لازم با مقام قضایی ، جسد به پزشکی قانونی انتقال داده شد.

جام جم آنلاین: مرد جنایتکار زمانی که خود را در محاصره پلیس دید چاقو را در قلبش فرو کرد و به زندگی خود پایان داد.

به گزارش پلیس آگاهی تهران بزرگ، ۱۰ مهرماه سال جاری مادر فردی ۴۰ ساله به نام «سعید . ش» با مراجعه به کلانتری ۲۰۷ شهر جدید پردیس ـ واقع در جاده دماوند ـ به مأموران اعلام کرد که پسرش چند روز پیش از خانه خارج شده و از آن زمان به منزل مراجعه نکرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی و ارجاع پرونده به پایگاه چهارم پلیس آگاهی ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که فقدانی با یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ خارج شده و طبق اظهارات مادر فقدانی ، در چند روز اولیه و از طریق تماس تلفنی با مادرش در ارتباط بوده اما پس از گذشت دو روز از زمان خروج از منزل دیگر پاسخگوی تماس های تلفنی خود نبوده است.

در ادامه رسیدگی به این پرونده و با توجه به قوت گرفتن فرضیه آدم ربایی و وقوع جنایت ، پرونده جهت رسیدگی تخصصی از پایگاه چهارم به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع و رسیدگی به این پرونده در دستور کار کارآگاهان اداره یازدهم قرار گرفت.

شناسایی خودروی پراید متعلق به فقدانی

در ادامه تحقیقات کارآگاهان اداره یازدهم اطلاع پیدا کردند که فقدانی به واسطه اعتیاد به مصرف مواد مخدر از نوع شیشه با یکی از اراذل و اوباش و فروشندگان مواد مخدر در بومهن و پردیس، به هویت «آرش . ف» ۳۷ ساله در ارتباط بوده که با انجام تحقیقات پلیسی، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که فقدانی در زمان خروج از منزل، قصد خرید مواد مخدر از «آرش . ف» را داشته است.

در ادامه، مشخصات خودرو پراید سفید رنگ متعلق به فقدانی در اختیار کلیه مراکز انتظامی قرار گرفت و کارآگاهان نیز در ادامه تحقیقات، ضمن شناسایی مخفیگاه «آرش . ف» در روستای کمرد ـ واقع در جاده دماوند ـ  به تحقیق در خصوص وی پرداخته و همزمان با تحقیقات نامحسوس پلیسی، موفق به شناسایی خودرو پراید متعلق به فقدانی در محدوده مخفیگاه آرش شدند.

با توجه به اطلاعات بدست آمده و کشف خودرو فقدانی در نزدیکی مخفیگاه «آرش»، کارآگاهان اداره یازدهم در روز جمعه ۲۱ مهرماه مخفیگاه وی را به محاصره خود در آوردند.

با محاصره مخفیگاه «آرش»، وی پس از اطلاع از حضور مأموران در محل ابتدا تلاش داشت تا با استفاده از یک قبضه چاقو از محل متواری شود که با شلیک چند تیر هوایی از سوی کاراگاهان و با توجه به محاصره محل، موفق به این کار نشد و به طبقه دوم مخفیگاه خود بازگشت.

«آرش» که راه فراری برای خود پیدا نکرده بود، با تهدید یک قبضه چاقو کارآگاهان را تهدید کرد که در صورت تلاش آنها برای دستگیری وی، اقدام به خودکشی خواهد کرد و در حالیکه کارآگاهان تلاش داشتند تا از طریق گفت وگو او را مجبور به تسلیم شدن نمایند، اقدام به خودکشی کرد که قبل از حضور اورژانس در محل و به علت شدت جراحت وارده و خونریزی شدید حاصل آن ، در طبقه دوم مخفیگاهش فوت کرد.

کشف جنایت با انگیزه سرقت پراید فقدانی

همزمان با حضور کارآگاهان در مخفیگاه «آرش» و اقدام وی به خودکشی، کارآکاهان موفق به دستگیری جوان دیگری به هویت «فرهاد . ن» ۱۷ ساله در داخل مخفیگاه «آرش» شدند.

با دستگیری «فرهاد»، بلافاصله تحقیقات در همان محل دستگیری آغاز شد؛ فرهاد در همان لحظات اولیه آغاز تحقیقات به همدستی با «آرش» در زمینه خرید و فروش مواد مخدر اعتراف کرد و عنوان کرد که از حدود دو ماه پیش با آرش آشنا شده و به پیشنهاد وی شروع به فروش مواد مخدر در بومهن و پردیس کرده است.

وی در ادامه اعترافات خود به قتل فقدانی (سعید) توسط «آرش» اعتراف کرد و اظهارداشت: سعید برای مصرف مواد مخدر (شیشه) به خانه «آرش» آمده بود و وی نیز او را به انگیزه سرقت وجوهات نقد و خودروی پراید با یک چاقو به قتل رساند و هر دو نفر جنازه «سعید» را در حوالی بومهن ـ جاده فرعی باغ «کمیش» رها کردیم.

با توجه به اعترافات صریح «فرهاد . ن»، کارآگاهان اداره یازدهم با مراجعه به محل رها شدن جنازه مقتول ، موفق به کشف جسد سعید شده و ضمن انجام هماهنگی های لازم با مقام قضایی ، جسد به پزشکی قانونی انتقال داده شد.

«فرهاد . ن» در ادامه اعترافات خود ، در خصوص نحوه به قتل رسیدن مقتول به کارآگاهان گفت: پراید متعلق به یکی از دوستان آرش به نام سعید بود که با یکدیگر (آرش و سعید) شیشه مصرف می کردند ؛ حدود ۱۵ روز پیش ساعت ۲۴، سعید جهت مصرف مواد مخدر به منزل آرش آمد؛ آن شب هر دو نفر شیشه کشیدند و سعید در همانجا خوابید.

متهم افزود: «آرش» پیشنهاد داد که سعید را کشته و پول و ماشینش را برداریم که من قبول نکردم اما آرش اصرار داشت که هر کاری که او می گوید باید انجام دهم ؛ من داخل اتاق دیگری بودم و سعید نیز روی تخت خوابیده بود که آرش با چوب به سر او زد و ناگهان چاقو را بیرون کشید و به سر و صورت سعید زد ؛ بعد از کشته شدن سعید ، آرش یک ملحفه دور جسد کشید و هر دو نفر ، مقتول را به داخل خودرو پراید انتقال داده و به بومهن ـ جاده کمیش بردیم و در بیابان رها کردیم؛ طی این مدت نیز به خاطر ترسی که از آرش داشتم ، ترسیدم که موضوع را به پلیس اطلاع دهم که نهایتا توسط آنها دستگیر شدم.

«فرهاد . ن» در خصوص چگونگی خودکشی آرش به کارآگاهان اظهارداشت: هنگامی که مأموران اطراف منزل را محاصره کرده بودند، آرش ترسید و با چاقو پشت درب خانه ایستاد تا به مأموران حمله کند اما زمانیکه موفق به فرار نشد به طبقه دوم و پشت بام خانه رفت.

متهم افزود: در پشت بام یک چاقو به من داد که من چاقو را بر روی پشت بام پرتاب کردم. آرش به من گفت که باید خودزنی کرده و خودمان را بکشیم. یک چاقو با دسته قرمز رنگ در دست آرش بود. از او خواستم که خودزنی نکند اما مرا به عقب هل داد که پای من به چوب لباسی گیر کرد و بر روی زمین افتادم. در همین لحظه آرش، چاقو را با فشار بر روی قلب خودش زد و در حالیکه خون زیادی از سینه اش بیرون زده بود ، مأموران نیز وارد اتاق شده و مرا دستگیر کردند و آرش نیز به بیمارستان منتقل شد.

سرهنگ آریا حاجی زاده معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: در حال حاضر تحقیقات تکمیلی در خصوص این پرونده در دستور کار کارآگاهان قرار گرفته و با توجه به وقوع جنایت، پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ