آدم کشی اشتباهی در گناوه
تاريخ ارسال خبر : 23 اکتبر 2012 | ساعت 10:49 | کد خبر: 20995 | sv72 | چاپ این مطلب

“عسلویه نیوز” رییس پلیس آگاهی استان بوشهر از دستگیری یک پدر و پسر متهم به قتل مردی در شهرستان گناوه خبر داد.

سرهنگ حسین بارونی گفت: به دنبال وقوع یک فقره تیراندازی منجر به مرگ در جاده برازجان به گناوه، ماموران در ۱۹ شهریور ماه سالجاری به محل حادثه مراجعه کردند و متوجه شدند که مردی به هویت «مهدی ت.» در پی شلیک گلوله جان خود را از دست داده است.

وی با بیان اینکه تحقیقات ماموران در این زمینه ادامه داشت، گفت: ماموران در بررسی‌ها متوجه شدند که متهمان به قتل، پدر و پسری به هویت «کرم» و «رستم» هستند.

رییس پلیس آگاهی استان بوشهر با بیان این که ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی، مخفی‌گاه این پدر و پسر را کشف کرده‌اند، گفت: پس از مراجعه ماموران به مخفی‌گاه آنان مشخص شد دو متهم مخفی‌گاه را ترک کرده‌اند که اقدامات برای دستگیری آنان آغاز شد.

بارونی اضافه کرد: چندی بعد ماموران متوجه شدند که یکی از متهمان در پی تصادف با موتورسیکلت به بیمارستانی در استان منتقل شده که ماموران پس از عزیمت به بیمارستان، قصد دستگیری وی را داشتند که متهم و پدرش با چاقویی که همراه داشتند، به ماموران حمله‌ور شدند و قصد فرار از دست قانون را داشتند اما دستگیر شدند.

وی گفت: پس از دستگیری و انتقال این پدر و پسر به مقر انتظامی مشخص شد که متهم کوچک‌تر که «رستم» نام دارد دارای چندین فقره سابقه کیفری است و بار آخر نیز پس از این که با قرار وثیقه از زندان مرخصی گرفته، مراجعه نکرده است، حین سرقت در بهبهان نیز دستگیر شده که پس از درگیری با ماموران از دست آنان فرار کرده است.

رییس پلیس آگاهی استان بوشهر با اشاره به اعترافات متهمان اظهار کرد: پس از انتقال این پدر و پسر به مقر انتظامی، آنان در بازجویی‌های اولیه منکر هر گونه بزه انتسابی شدند، اما پس از رویارویی با ادله و شواهد موجود معترف شده‌اند که با برادر «کرم» به هویت «مختار» که عموی متهم ردیف اول نیز است، دارای اختلافاتی بودند که پس از حضور در منزل وی و بروز جر و بحث میان آنان، منزلش را به آتش کشیده و متواری شدند.

بارونی گفت: متهمان در ادامه اعترافات خود گفتند که چند روز پس از به آتش‌کشیدن منزل «کرم» توسط وی، آنان با یک دستگاه موتورسیکلت در جاده برازجان به گناوه متوجه فردی می‌شوند که شباهت زیادی به «مختار» داشت و با قصد انتقام‌جویی از «مختار»، به وسیله یک تفنگ‌شکاری دو لول تیری به سمت وی شلیک کرده و متواری شدند.

وی با بیان اینکه دو متهم پس از قتل فردی که در جاده دیده بودند، تازه متوجه شدند که وی «مختار» نیست گفت: پس از این که این پدر و پسر متوجه شده که فرد دیگری را به جای «مختار» به قتل رسانده‌اند، از محل متواری شدند.

بارونی تاریخ دستگیری دو متهم را ۲۹ مهر و در شهرستان گناوه اعلام‌کرد و گفت: متهمان پس از تشکیل پرونده، برای ادامه روند رسیدگی به جرم به دادسرا منتقل شدند.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ