رتبه جهانی ایران در مصرف سوخت و تعداد تصادفات
تاريخ ارسال خبر : 3 نوامبر 2012 | ساعت 15:03 | کد خبر: 21434 | sv9 | چاپ این مطلب

معاون آموزش سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: در مصرف سوخت، انواع آلاینده ها و تعداد تصادفات دارای رتبه‌های جهانی هستیم.

به گزارش مهر، شهرام جباری زادگان افزود: در سال ۱۳۵۵ مصرف بنزین در فرانسه ۶ برابر ایران بود در صورتی که بعد از گذشت ۳۶ سال، مصرف بنزین در ایران دو برابر فرانسه شده است.
 
وی با اشاره به اینکه هر خودرو در اروپا روزانه حدود ۳ لیتر و در آمریکا روزانه حدود ۴ لیتر بنزین مصرف می‌کند، اظهار کرد: این رقم در ایران بیش از ۱۰ لیتر است و به عبارتی هر خودروی ایرانی بیش از دو برابر متوسط جهانی بنزین مصرف می کند.
 
جباری زادگان با بیان اینکه در مصرف بنزین در دنیا رتبه یک رقمی داریم و به عنوان نهمین مصرف کننده بنزین در جهان یکی از پر مصرف‌ترین کشورهای دنیا محسوب می‌شویم، تصریح کرد: اگر استاندارد مصرف سوخت خودروهای داخلی به یورو ۳ ارتقاء یابد، برخی از خودروهای تولیدی در داخل کشور به دلیل غیر مجاز بودن میزان مصرف باید از چرخه تولید کنار روند.
 
وی با تأکید بر اینکه شدت مصرف انرژی در ایران ۶ برابر اروپاست، اضافه کرد: در این ارتباط بر خلاف ژاپن که کمترین میزان شدت مصرف انرژی در جهان را داراست، کشور ما در این زمینه بالاترین میزان شدت مصرف انرژی در دنیا را در اختیار دارد.
 
وی با اشاره به اینکه میزان مصرف سوخت در کشورمان هر ۱۰ سال یک بار دو برابر می‌شود، تأکید کرد: رشد میزان مصرف سوخت در مقیاس جهانی هر سال یک تا دو درصد است و از این رو این میزان در جهان هر ۴۰ سال یک بار دو برابر می‌شود.
 
جباری زادگان با بیان اینکه در موضوعات منفی همچون میزان مصرف سوخت، حجم انواع آلاینده ها و نیز تعداد تصادفات از بالاترین رتبه‌های جهانی برخورداریم، گفت: در مقابل در موضوعات مثبتی چون تامین سوخت استاندارد، تولید خودروهای ایمن، ایمنی در سفر، توجه به فرهنگ ترافیک و رعایت حقوق دیگران هنگام رانندگی، نازلترین رتبه های جهانی را داریم.
 
معاون آموزش سازمان ترافیک در پایان خاطرنشان کرد: این اعداد و ارقام واقعیات ملموس جامعه ما هستند که اطلاع از آن‌ها برای مردم ما می تواند به اصلاح بسیاری از رفتارهای غلط رانندگی و بهبود فرهنگ ترافیک منجر شود و به نظر می رسد این جشنواره محل مناسبی برای بیان این واقعیتها و طرح حقوق شهروندی از یک طرف و تکالیف شهروندان از طرف دیگر است.
 
مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره ترافیک و رسانه از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران طی مراسم ویژه ای ساعت ۱۰ صبح روز یکشنبه چهاردهم آبان ماه جاری همزمان با روز فرهنگ عمومی در محل ایوان شمس برگزار می شود.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ