مرادی: کسری بودجه داریم اما ۵۴ هزار میلیارد تومان نیست
تاريخ ارسال خبر : 6 نوامبر 2012 | ساعت 16:36 | کد خبر: 21618 | sv27 | چاپ این مطلب

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور اعلام کرد: با توجه به کاهش درآمدهای نفتی کشور بودجه امسال کسری دارد اما رقم ۵۴ هزار میلیارد تومان را که مجلس اعلام کرده است، تأیید نمی کنیم.

 معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور اعلام کرد: با توجه به کاهش درآمدهای نفتی کشور بودجه امسال کسری دارد اما رقم ۵۴ هزار میلیارد تومان را که مجلس اعلام کرده است، تأیید نمی کنیم.

به گزارش واحد مرکزی خبر، بهروز مرادی امروز در جمع خبرنگاران گفت: درآمدهای بودجه امسال با توجه به کاهش درآمدهای نفتی، کاهش یک درصدی درآمد گمرک و احتمال کاهش درآمدهای مالیاتی با توجه به فضای عمومی اقتصاد جهان و کشور با کسری مواجه است که با تدابیر لازم از جمله کاهش ۲۰ درصدی اعتبارات هزینه ای دستگاهها مشکل خاصی برای ترمیم بودجه وجود ندارد.

وی ادامه داد: به هر اندازه درآمد حاصل از فروش نفت کسر شود به نسبت ۱۴ و نیم درصد سهم شرکت ملی نفت ۲۳ درصد سهم صندوق توسعه ملی و ۶۲ و نیم درصد مصارف بودجه ای اختصاص می یابد.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور کسری بودجه را پدیده ای مزمن در اقتصاد ایران دانست و گفت: لایحه بودجه سال آینده با حداکثر واقع گرایی در منابع و مصارف به صورتی تنظیم می شود که کسری بودجه به حداقل برسد.

بهروز مرادی در باره تقدیم لایحه بودجه به مجلس در موعد مقرر ابراز خوش بینی کرد و گفت: کار بررسی منابع با لحاظ اجرای گام دوم هدفمند کردن یارانه ها به پایان رسیده و این معاونت در حال بررسی مصارف بودجه سال آینده است.

وی درباره پیش بینی افزایش حقوق و دستمزد در لایحه بودجه سال آینده گفت: تمام ارقام بودجه سال آینده با توجه به پیش بینی نرخ تورم در سال ۹۲ که در مراجع ذیصلاح اعلام می شود ، مورد محاسبه قرار خواهد گرفت.

۲۱ تا ۲۴ آبان،‌ تهران میزبان ۶۲کشور جهان در نشست اسکاپ

همچنین مرادی از برگزاری  سومین اجلاس کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل در اسیا و اقیانوسیه “اسکاپ” از ۲۱ تا ۲۴ آبان با حضور وزرا و نمایندگان ۶۲ کشور در تهران خبر داد

وی هدف از برگزاری اجلاس اسکاپ در تهران را مشارکت عمومی و بخش خصوصی در توسعه زیرساختها در میان کشورهای عضو بیان کرد و گفت: انتظار داریم در این نشست تبادل تجارب کشورهای عضو باعث پیشبرد طرحهای زیربنایی در کشورهای عضو از جمله ایران شود.

بهروز مرادی  با اشاره به اینکه اجلاس تهران در سه بخش برگزار می شود ، گفت: روزهای ۲۱ و ۲۲ آبان نشست کارشناسان ارشد اسکاپ ، بیست و سوم آبان میزگرد تجاری با حضور فعالان بخش خصوصی و تعاونی کشورمان و نمایندگان کشورهای عضو اسکاپ و روز ۲۴ آبان ماه نشست وزرای کشورهای عضو برگزار می شود.

 اسکاپ یک نهاد وابسته به سازمان ملل است، که  قرار است به زودی با هدف توسعه مدیریت بلایای طبیعی ، مرکزی را در تهران تأسیس کند.

نخستین نشست اسکاپ در سال ۲۰۰۷ در کره جنوبی، دومین نشست در سال ۲۰۱۰ در اندونزی برگزار شد بود 


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ