گشت‌ پلیس در فضای‌ عمومی اینترنت
تاريخ ارسال خبر : 18 نوامبر 2012 | ساعت 11:23 | کد خبر: 22020 | sv35 | چاپ این مطلب

سرپرست معاونت تشخیص و پیشگیری پلیس فتا گفت: پلیس در فضای عمومی اینترنت گشت زنی کرده و علاوه بر شناسایی مشکلات و جرایم با مجرمان اینترنتی برخورد می کند.
به گزارش مشرق، سرهنگ علی نیک نفس در گفتگو با مهر اظهار داشت: پلیس در فضای سایبر اقدام به گشت زنی کرده و علاوه بر شناسایی صفحات کلاهبرداری ( فیشینگ ) با جرایم عمومی در فضای سایبر که ممکن است بخشی از هموطنان با آن روبرو شوند حضور دارد. پلیس در هر مکانی از فضای سایبر که کاربری حضور داشته باشد اقدام به گشت زنی اینترنتی و رصد می کند.
 
وی با هشدار نسبت به استفاده از هکرها توسط برخی از سازمانها و دستگاهها تاکید کرد: هکر به معنای نفوذگر از نظر قانونی مجرم است و نه تنها پلیس ارتباطی با آنها برای استفاده ندارد بلکه به سازمان ها و دستگاهها نیز توصیه می کنیم از به کارگیری هکرها به عنوان کارشناس امنیت برای شناسایی حفره های امنیتی خود خودداری کنند.
 
سرپرست معاونت تشخیص و پیشگیری پلیس فتا گفت: در این زمینه پلیس از کارشناسان امنیت استفاده می کند که تفاوت بسیاری با هکرها دارند. این افراد توانایی نفوذ به حفره های امنیتی را دارند اما اقدام به ارتکاب جرم نمی کنند. پلیس با روی گشاده با افرادی که کارشناس امنیت شبکه هستند همکاری خواهد کرد و از دانش تخصصی آنها استفاده می کند.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ