فهرست پنج نفره بازیکن سال ۲۰۱۲ آسیا
تاريخ ارسال خبر : 18 نوامبر 2012 | ساعت 11:53 | کد خبر: 22042 | sv22 | چاپ این مطلب

کنفدراسیون فوتبال آسیا نامزدهای دریافت جایزه بهترین بازیکن سال ۲۰۱۲ را اعلام کرد که در بین آنها دو بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس حضور دارند. این فهرست از بازیکنانی انتخاب شده است که در فوتبال آسیا بازی می کنند و بازیکنان آسیایی شاغل در لیگ‌های اروپایی منظور نشده‌اند.http://www3.varzesh3.com/admin/asp/Picture/00036845.jpg
  
 در فهرست پنج نفره بازیکن سال ۲۰۱۲ آسیا علی کریمی و محسن بنگر از ایران و سه بازیکن دیگر از کشورهای چین، استرالیا و کره جنوبی قرار دارند.

به گزارش مهر و به نقل از سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا، کریمی که در سال ۲۰۰۴ به عنوان بازیکن سال آسیا معرفی شد، دوباره به این فهرست بازگشته است.

“لی کئون – هو” که به اولسان هیوندای کره جنوبی کمک کرد تا به عنوان قهرمانی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا دست پیدا کند در این فهرست حضور دارد. “لوکاس نیل”، مدافع استرالیایی، محسن بنگر، مدافع تیم فوتبال ایران، و ژنگ ژی، مدافع گوانگژو اور گرانده چین در میان پنج نامزد قرار دارند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا همچنین سه نامزد بازیکن زن برتر سال آسیا را انتخاب کرده که اسامی آنها به شرح زیر است:

* آیا میاما (ژاپن)

* هوماره ساوا (ژاپن)

* یوکی اوگیمی (ژاپن)

هر سه با تیم المپیک ژاپن به مدال نقره بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن دست پیدا کردند. اسامی سه نامزد بهترین بازیکن بین المللی سال آسیا هم به شرح زیر است:

* مارک شوارتزر (استرالیا) – فولهام

* شینجی کاگاوا (ژاپن) – منچستریونایتد

* یوتو ناگاتومو (ژاپن) – اینتر میلان

فهرست سه بازیکن خارجی برتر سال آسیا:

* برونو کوررا (برزیل) – سپاهان ایران

* ریکاردو اولیویرا (برزیل) – الجزیره امارات

* روجریو د آسیس کوتینیو (برزیل) – کویت اف سی


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ