اشغال دفاتر شبکه الجزیره در قطر/ پخش گزارش‌ سفارشی به دستور نظامیان
تاريخ ارسال خبر : 18 آوریل 2012 | ساعت 13:34 | کد خبر: 11190 | sv11 | چاپ این مطلب

منابع دیپلماتیک فاش کردند فرماندهان نظامی قطر روز گذشته با اشغال دفاتر شبکه الجزیره این کشور دستور العمل‌هایی را در ارتباط با آماده کردن گزارش‌هایی خاص به مسئولان این شبکه ارائه دادند.

خبرگزاری فارس: اشغال دفاتر شبکه الجزیره در قطر/ پخش گزارش‌ سفارشی به دستور نظامیان

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری عراقی”النخیل”، منابع دیپلماتیک بین‌المللی تاکید کردند  مدیران و کارکنان بلندپایه شبکه الجزیره دیروز به طور غیرمنتظره با هجوم مقامات نظامی بلندپایه به دفاتر تصمیم‌گیری‌ این شبکه روبه‌رو شدند.

این مسئولین نظامی با خود دستور العمل‌هایی برای آماده کردن اخبار و گزارش‌های ویژه از قطر به همراه داشتند.

قرار است این گزارش‌ها و اخبار پس از آماده شدن به طور مستقیم در اختیار مقامات نظامی قطر قرار گیرد و انتظار می‌رود این موضوع با اوضاع داخلی قطر در ارتباط باشد یا اینکه دولت قطر می‌خواهد برنامه‌های خاصی را از طریق شبکه الجزیره اجرا کند.

محافل قطری در لندن پیش‌بینی می‌کنند این اقدامات با نزاع پنهان در داخل خاندان حکومتی قطر در ارتباط باشد.

منابع مختلف خبری در روزهای اخیر از اوج گیری اختلافات میان خاندان حاکم در قطر بویژه امیر و نخست وزیر این کشور سخن گفته اند که این وضعیت باعث گمانه زنی ها درباره احتمال وقوع کودتا در این کشور شده است.

در همین حال منابع عرب آگاه در حوزه خلیج فارس از واگذاری ۷۰ درصد مسئولیت های امیر قطر به ولیعهد این کشور خبر دادند که با نخست وزیر قطر دشمنی دارد.

این منابع به هفته نامه المنار گفتند: بیش از ۷۰ درصد مسئولیت های امیر قطر به ولیعهد سپرده شده است که با حمد بن جاسم نخست وزیر خصومت دارد.

حمد بن جاسم بعد از شکست توطئه خود علیه ملت سوریه شوکه شده است.

این منابع گفتند که خانواده امیر قطر (همسر و فرزندانش) و نزدیکان آنها هم اکنون درحال اقدام برای تحریک قبیله علیه نخست وزیر قطر هستند که بیشترین خدمت و وفاداری را به اسرائیل و‌ آمریکا در منطقه خلیج فارس دارد.

به گفته این منابع، حمد بن جاسم به نزدیکان خود گله کرده است که امیر قطر و خانواده او در پس پرده رسوایی دخترش در شهر لندن هستند.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ