تبلت ارزان می‌شود +قیمت
تاريخ ارسال خبر : 27 آوریل 2013 | ساعت 13:53 | کد خبر: 25994 | sv61 | چاپ این مطلب

فروش انواع تبلت که به گفته فعالان بازار اواخر سال گذشته با کاهش قابل توجه مواجه شده بود، در سال جدید و به دنبال پایین‌ آمدن قیمت‌ها کمی افزایش یافته است.

 

به گزار ش سوک به نقل از ایسنا، معمولا در سال‌های مختلف قبل از فرارسیدن تعطیلات عید، فروش انواع رایانه و تلفن همراه وضعیت به نسبت خوبی داشت اما به گفته اسحاقی، یکی از فعالان این بخش اسفند‌ماه امسال به دنبال برخی اخبار که حاکی از کاهش قیمت‌ها در آینده نزدیک بود، بازار ما با نوعی رکود مواجه شد و اگرچه در آخرین روزهای اسفند‌ماه کمی وضعیت فروش بهتر شده بود، اما در کل اسفند‌ماه سال گذشته با سال‌های قبل از آن قابل مقایسه نبود.

وی ادامه داد: پس از تعطیلات عید به دنبال واردات صورت گرفته و تغییراتی که در قیمت‌ها ایجاد شده بود، فروش تبلت‌ها به نسبت افزایش یافت و در شرایطی که معمولا فروردین‌ماه و اردیبهشت‌ماه فروش کالاهای ICT چندان جالب نیست، امسال فروش‌های ما به نسبت بهتر بوده و پیش‌بینی این است که در اردیبهشت‌ماه اوضاع بهتر از سال‌های قبل باشد.

اسحاقی در عین حال یادآور شد: مدتی است قیمت تبلت‌ها هم با کاهش نسبی مواجه شده و تبلت‌هایی که قبلا به قیمت دو میلیون و ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان به فروش می‌رفتند اکنون زیر دو میلیون تومان قیمت دارند.
 
وی روند کاهش قیمت تبلت را تا حدی مربوط به کاهش قیمت تبلت در جهان دانست و یادآور شد: البته در این مدت قیمت ارز هم کمی کاهش یافت که این موضوع در کاهش قیمت بی‌تاثیر نبوده است.
 
این عرضه‌کننده تبلت هم‌چنین یادآور شد: یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث کاهش قیمت تبلت در سطح جهانی شده کاهش درخواست‌ها نسبت به خرید این کالاست و به دنبال کم‌ شدن تقاضا و بالا‌ بودن عرضه قیمت‌ها شکسته شده و درنهایت از نظر ما کاهش درخواست بیش‌ترین تاثیر را در پایین‌ آمدن تبلت‌ها داشته است.

اسحاقی درباره‌ی میزان فروش تبلت هم با تاکید بر این‌که آمار رسمی و مستندی در این زمینه وجود ندارد، گفت: شاید سال قبل حدود یک میلیون تبلت در داخل کشور به فروش رفته باشند.

وی درباره‌ی قیمت تبلت هم گفت: در حال حاضر تبلت‌ها از ۴۰۰ هزار تومان شروع شده و تا حدود دو میلیون و ۷۰۰ الی ۸۰۰ هزار تومان پیش می‌روند و میانگین قیمت یک تبلت در بازار حدود یک میلیون تومان است که البته با نوسانات نرخ ارز این قیمت‌ها تغییر می‌کند.
 
او در ادامه یادآور شد: بهره‌مندی از ویژگی‌ها و امکاناتی مانند وای‌فای قابلیت کار با سیم‌کارت‌های ۳G و یا قابلیت مکالمه از مواردی است که بر روی قیمت این کالا تاثیر می‌گذارد و حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان اختلاف قیمت ایجاد می‌کند.
 
این فعال عرضه تبلت هم‌چنین عنوان کرد: در سال گذشته به دلیل نوسانات نرخ ارز قیمت تبلت‌ها دو تا ۲٫۵ برابر رشد داشته است.

 


نظرات کاربران 

یک پاسخ به "تبلت ارزان می‌شود +قیمت"

  1. بابک گفت:

    salam , ye soal dashtam shayad khandeh dar benazar biad ama kamelan jidi hastesh . mamnoon misham age ghiemat morgh dar asaloye to ye tarikh moshakhas dar i n hafteh ro be man begin vaghean zarori hastesh bazam mamoonnam

ارسال یک پاسخ