باهنر: دولت هیچ نظارتی بر قیمت ها ندارد/ عوامل گرانی‌ها شناسایی شوند
تاريخ ارسال خبر : 1 می 2012 | ساعت 12:37 | کد خبر: 11870 | sv7 | چاپ این مطلب

وی اضافه کرد: دولت باید در چارچوب قوانین حرکت کند و از کارهایی که ممکن است انقلابی باشد اما مبنای پژوهشی و کارشناسی شده ندارد، بپرهیزد.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت هیچ نظارتی بر افزایش قیمتها در بازار ندارد، بر لزوم شناسایی عوامل گرانی کالاها در بازار تأکید کرد.

محمدرضا باهنر در گفتگو با مهر در خصوص اظهارات اخیر معاون اول رئیس جمهور مبنی برنداشتن برنامه برای کنترل قیمتها در بازار، اظهار داشت: با توجه به اینکه کارهای اجرایی در دست دولت است؛ بنابراین می بایست دولت برای کنترل قیمت کالاها در بازار برنامه داشته و آنها را مدیریت کند.

وی درعین حال تصریح کرد: البته درحال حاضر دولت نظارتی بر افزایش قیمت ها ندارد و باید این مسئله را جبران کند.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه دولت باید به صورت ضربتی برنامه ای برای کنترل قیمتها و جلوگیری از افزایش قیمتها در بازار را در دستور کار خود قرار دهد تا بیش از این به مردم فشار نیاید، گفت: از سویی دیگر، دولت باید عوامل گرانی کالاها در بازار را شناسایی و به شدت با آنها برخورد کند.

وی اضافه کرد: دولت باید در چارچوب قوانین حرکت کند و از کارهایی که ممکن است انقلابی باشد اما مبنای پژوهشی و کارشناسی شده ندارد، بپرهیزد.

باهنر یادآورشد: به عنوان مثال، در ابتدای سال جاری دولت برای پاسخگویی به افزایش تولید ملی اعلام کرد که ۲ میلیون هکتار از اراضی کشور را زیر کشت آبی خواهد برد درحالی که برای انجام این کار باید یک کار مطالعاتی و پژوهشی گسترده ای انجام شود و جوانب مختلف این کار را سنجید، چون ممکن است به جای منفعت کشور دچار خسارت شود.

پیش از این، محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور عنوان کرده بود که برای کنترل قیمتها در بازار برنامه ریزی مشخصی نداریم.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ