شناگر تیم ملی نروژ بر اثر حمله قلبی درگذشت
تاريخ ارسال خبر : 2 می 2012 | ساعت 15:49 | کد خبر: 11967 | sv1 | چاپ این مطلب

خبرگزاری فارس: شناگر تیم ملی نروژ در اردوی آمادگی این تیم برای شرکت در المپیک لندن در آریزونا به دلیل حمله قلبی درگذشت.

خبرگزاری فارس: شناگر تیم ملی نروژ بر اثر حمله قلبی درگذشت

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت ورلد سوئیمینگ مگزین، الکساندر داله اون، شناگر بلژیکی قهرمان جهان در سن ۲۶ سالگی به دلیل حمله قلبی در اردوی تمرینی خود در آریزونا درگذشت.

فدراسیون شنای نروژ در گفت‌و‌گو با آسوشیتدپرس اعلام کرد: داله اون شب گذشته در حمام اتاقش پیدا شد و سپس در مرکز پزشکی فلگ استاف اعلام شد که جان داده است.

پیتر لوبرگ، سرمربی تیم ملی شنای نروژ در این باره اظهار داشت: همه ما در شوک هستیم. این یک تجربه ناخوشایند برای تمام اعضای تیم در اینحا بود. ذهن همه ما به سمت خانواده وی معطوف شد که به این زودی الکساندر را از دست دادند.

داله اون سال گذشته در مسابقات قهرمانی جهان در چین مدال طلای رقابت‌های ۱۰۰ متر کرال سینه را به دست آورد و آن را به بازماندگان کشته شدگان در عملیات تروریستی نروژ تقدیم کرد. تنها چند روز پیش از قهرمانی الکساندر یک عملیات تروریستی در نروژ جان ۷۷ نفر را گرفت.

وی پس از آن مسابقات اظهار داشت: ما باید متحد باشیم. همه ما وقتی به خانه برگردیم از این حادثه بسیار ناراحت خواهیم شد اما برای من مهم بود که در این مسابقات در چین این کار نمادین را انجام دهم و همدردی خود را با مردم نشان دهم.

الکساندر داله اون در المپیک ۲۰۰۸ پکن به مدال نقره رشته ۱۰۰ متر کرال سینه دست یافت. وی در سال ۲۰۱۱ در رقابت‌های جهانی شانگهای به مدال طلا رسید و سه بار نیز قهرمان اروپا شده بود. از داله اون به عنوان یکی از بخت‌های کسب مدال طلا در المپیک لندن نام برده می‌شد.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ