کم فروش ها از پرسپولیس اخراج می شوند
تاريخ ارسال خبر : 5 می 2012 | ساعت 13:33 | کد خبر: 12135 | sv1 | چاپ این مطلب

فرشاد پیوس پیشکسوت و گلزن سابق پرسپولیس می گوید: پرسپولیس برابر الهلال یکی از بدترین روزهایش را تجربه کرد. به نظر من این تیم دچار چند دستگی شده است و بازیکنانی که می دانند در فصل بعد جایی در پرسپولیس ندارند، بی‌انگیزه بازی می‌کنند.

با رسیدن به هفته های پایانی لیگ برتر و تعیین شدن نسبی جایگاه تیم ها در جدول رده بندی، اوضاع و احوال تیم ها نابسامان تر از گذشته شده و در این میان تیم هایی که جایگاه پایین تری به دست آورده اند، آشفته تر به نظر می رسند.

مربیانی که می دانند سال آینده روی نیمکت تیم کنونی خود نمی نشینند دیگر توان اداره کردن بازیکنان را نخواهند داشت. خاصه آنکه بازیکنان هم به دنبال قرار داد بستن با تیم های جدید خودهستند.

در شرایط عادی این احتمال وجود دارد که اگر بازیکنی بداند در تیم فصل بعد جایی ندارد، به دنبال تعیین تکلیف قرار داد فصل بعد خود باشد و برای تیم فعلی خود وقت و انگیزه چندانی صرف نکند. اما ماجرا وقتی جالب می شود که تعداد این قبیل بازیکنان در یک تیم زیاد شود. این اتفاق ممکن است آن ها را به این نتیجه برساند که می توانند به اتفاق یکدیگر، شخصی را که مانع حضور آن ها در لیست سال آینده است از سر راه بردارند و در تیم ماند گار شوند.

 اگر در این میان ستاره تیم هم به جمع رانده شدگان بپیوندد، آن ها بیشتر به راهی که در پیش گرفته اند امیدوار خواهند شد و این اتفاقی است که گویا در پرسپولیس به وقوع پیوسته است.

فرشاد پیوس پیشکسوت و گلزن سابق پرسپولیس در این باره گفته است: پرسپولیس برابر الهلال یکی از بدترین روزهایش را تجربه کرد. به نظر من این تیم دچار چند دستگی شده است و بازیکنانی که می دانند در فصل بعد جایی در پرسپولیس ندارند، بی‌انگیزه بازی می‌کنند. به نظر من مدیریت باشگاه پرسپولیس باید هر چه زودتر با آن‌ها برخورد کند تا همه بدانند که این بازیکنان چگونه عمل کرده‌اند. باید این بازیکنان از پرسپولیس اخراج شوند. اوایل فصل گفتم که برخی از بازیکنان پرسپولیس کم کاری می‌کنند و حالا همه فهمیده‌اند که درست می‌گفتم. آن زمان سه بازیکن این گونه بودند، ولی حالا با تشکیل باند و دسته شده‌اند ۹ یا ۱۰ نفر.

شاید بتوان این اتفاق را ناشی از فرهنگ حاکم بر فوتبال ایران دانست. فرهنگی که در آن این دست اعمال جواب می دهد و شاید بازیکنانی که امروز پیوس معتقد است کم کاری می کنند، پیش از این از همین راه به مقاصد خود دست یافته اند کخه امروز نیز این کار را تکرار می کنند.

اما به نظر می رسد آن ها یک نکته را فراموش کرده اند و آن اینکه، هواداران و مدیریت باشگاه هنوز دنیزلی را به آن ها ترجیح می دهد و به خاطر حفظ آن ها حاضر به از دست دادن دنیزلی نیستند.

اگر چنین باشد باید گفت علاوه بر مزایا و محاسن فنی مربیان سطح بالای خارجی، خشکاندن ریشه بازیکن سالاری هم پیامد قابل تحسین حضور این مربیان در فوتبال ماست.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ