“دولت با ارائه آمار غیرواقعی وضع موجود را مثبت جلوه می‌دهد”
تاريخ ارسال خبر : 9 می 2012 | ساعت 18:13 | کد خبر: 12487 | sv4 | چاپ این مطلب

عضو کمیسیون برنامه و بودجه، با بیان غیرممکن دانستن تحقق برخی از وعده‌های دولت اظهار کرد: مقامات دولتی با ارائه آمار و ارقام بی‌اساس وضع موجود را مثبت جلوه می‌دهند.

به گزارش ایلنا، موسی‌الرضا ثروتی آمارهای اشتغالزایی را از سوی دولت نادرست دانست و گفت: وعده ایجاد دو میلیون و ۵۰۰ هزار شغل در سال ۹۰ همانطور که پیش‌بینی می‌شد غیرممکن بود.

ثروتی در ادامه با بیان این که مهم‌ترین چالشی که اکنون کشور را تهدید می‌کند نرخ بالای بیکاری است خاطرنشان ساخت: آمار های دولت در خصوص اشتغال‌زایی غیرواقعی است.

به گفته او با استناد به آمار صندوق بین‌المللی پول و آمارهای موجود در کشور نرخ رشد اقتصادی و نرخ بیکاری در کشور غیر از آن چیزی است که مسئولان دولتی بر آن اصرار دارند.

عضو کمیسیون اجتماعی، با بیان این که روند نرخ رشد تولید ناخالص داخلی از پاییز ۱۳۸۶ به بعد نزولی بوده، یاد آور شد: بانک مرکزی از انتشار ارقام رشد، منع شده؛ رشد نزولی اقتصادی، افزایش نرخ بیکاری را به همراه داشته که آن هم از سوی مرکز آمار و بانک مرکزی اعلام نشده است.

ثروتی خاطرنشان ساخت: در حالی که در سال‌های نخست دولت اول محمود احمدی‌نژاد، با رشد اقتصاد ۷ درصد، نزدیک به ۷۶۵ هزار شغل ایجاد شده بود، چگونه می‌توان با رشد یک درصدی بیش از یک میلیون شغل ایجاد کرد.

موسی‌الرضا ثروتی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از وجود چهار میلیون بیکار در کشور خبر داد و گفت: طبق برنامه چهارم توسعه قرار بود سالیانه یک میلیون و ۱۰۰ هزار شغل جدید ایجاد شود که با عدم تحقق این امر، هم اکنون نزدیک به چهار میلیون نفر در کشور بیکار داریم.

به گفته ثروتی، در حال حاضر نرم‌افزاری که برای محاسبه بیکاری در جهان استفاده می‌شود یک نرم‌افزار بین‌المللی از سوی سازمان جهانی کار است که سنخیتی با کشور ما ندارد.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ