اوباما: با این اوصاف چینی ها بر ما برتری خواهند یافت
تاريخ ارسال خبر : 14 می 2012 | ساعت 0:42 | کد خبر: 12944 | sv4 | چاپ این مطلب

براساس آزمایش های یک سازمان بین المللی، چین دارای بهترین آموزش دانش آموزان در جهان است.

به گزارش عصرایران به نقل از بی بی سی عربی،این موضوع را “اندریاس شلایشر” مسئول آزمایش های آموزشی در سازمان همکاری و توسعه (OECD)  اعلام کرده است.

بررسی های این سازمان بین المللی در سال ۲۰۰۹ نشان می دهد که شهر شانگهای چین در جایگاه نخست جهان از لحاظ کیفیت آموزشی در مدارس قرار دارد. هنگ کنگ هم پس از شانگهای قرار دارد.

شلایشر می گوید: نتایج بررسی نشان می دهد عملکرد دانش آموزان در بقیه مناطق چین حتی مناطق سنتی و فقیر نیز قوی است.

براساس این گزارش، دانش آموزان چینی “انعطاف پذیری” بالایی دارند و به رغم فقر مادی دارای طرح هایی برای موفقیت هستند. آموزش و پرورش در چین میزان بالایی از مساوات را میان دانش آموزان فقیر و غنی برقرار می کند.

شلایشر ادامه می دهد: در چین این ایمان قوی وجود دارد که آموزش کلید موفقیت است. وضعیت آموزش در چین برای هر کشور غربی، حسد برانگیز است.

این بررسی در ۹ منطقه چین از جمله مناطق فقیر، متوسط و ثروتمند چین انجام شده است.

دولت چین به سازمان همکاری اقتصادی و توسعه اجازه انتشار جزئیات این بررسی را نداده است اما شلایشر می گوید: در سفر اخیرم به یکی از مناطق فقیر چین متوجه شدم که بهترین و زیباترین ساختمان ها در روستاها و شهرها، مدرسه ها بودند و این در حالی است که در غرب، بهترین و زیباترین ساختمان ها، مراکز خرید هستند. جامعه چین در حال هزینه برای آینده است.

او به یکی از تفاوت های مدارس در غرب و چین اشاره می کند و می گوید: در هنگام پرسش از دانش آموزان در آمریکای شمالی درباره دلایل موفقیت در مدرسه آنها این موضوع را به استعداد و شانس خود مربوط می کنند و می گویند ما در زمینه ریاضیات مستعد هستم. در اروپا موضوع به ارث خانوادگی مربوط می شود. اگر پدر کارگر باشد فرزند هم کارگر می شود اما در چین ۹ نفر از هر ۱۰ دانش آموز به شما می گوید که موفقیت در مدرسه به میزان تلاش بستگی دارد و در صورتی که درس هایم را با تلاش بیشتری آماده کنم موفقیت بیشتری کسب می کنم. آنها مسئولیت را می پذیرند و آن را به عهده نظام آموزشی واگذار نمی کند.

شلاشیر، برزیل، ترکیه و لهستان را گزینه هایی برای کسب بهترین شاخص های آموزشی در مدارس در چند سال آینده می داند.

شلایشر اهل آلمان در مرکز سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه در پاریس فعالیت می کند و نظراتش درباره مقایسه آموزش در مدارس مناطق مختلف جهان مورداحترام بالایی است.

“باراک اوباما” رئیس جمهور آمریکا در واکنش به نتایج این بررسی گفته است کشوری که امروز در زمینه آموزش بر ما برتری دارد فردا در سایر زمینه ها هم بر ما برتری پیدا خواهد کرد.

قرار است برای تهیه گزارش جدید سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه ، نیم میلیون دانش آموز در ۷۰ کشور جهان مورد آزمایش قرار بگیرند . نتایج این بررسی جدید اواخر سال آینده میلادی منتشر خواهد شد.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ