رتبه کشوری بوشهر در تولد دوقلوها
تاريخ ارسال خبر : 20 می 2013 | ساعت 12:38 | کد خبر: 26510 | sv39 | چاپ این مطلب

طبق آمار پایگاه اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال کشور در سالهای اخیر به طور متوسط روزانه بین ۴۲ تا ۵۱ دوقلو در کشور متولد شده‌اند.

به گزارش « عسلویه نیوز» علی‌اکبر محزون مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: از ابتدای سال جاری تا ۲۲ اردیبهشت (مصادف با روز دوقلوها) تعداد ۱۹۷۳۱۶ ولادت در کشور ثبت شده که ۶۰۱۹ ولادت آن حاصل از چندقلو زایی است.

علی‌اکبر محزون با اشاره به اینکه طی این مدت، ۲۸۳۶ دوقلو، ۱۰۷ سه‌قلو، ۴ چهارقلو و ۲ مورد پنج‌قلو در کشور متولد شده‌اند، گفت: بر این اساس، حدود ۳٫۱ درصد از کل ولادت‌های ثبت شده در این مدت مربوط به چندقلوزایی بوده که ۲٫۹ درصد آن مربوط به ولادت‌های دوقلو می‌باشد.

وی اظهار کرد: بیشترین تعداد دوقلوها طی این مدت مربوط به استان‌های تهران با ۴۵۷ مورد، خراسان رضوی با ۲۷۰ مورد و خوزستان با ۱۹۹ مورد بوده و بیشترین تعداد سه‌قلوها مربوط به استان‌های تهران با ۲۰ مورد، اصفهان با ۱۵ مورد و فارس با ۱۱ مورد بوده است.

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال کشورتصریح کرد: ۴ مورد چهارقلو هم مربوط به استان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان، کرمان و گیلان و ۲ مورد پنج‌قلو هم مربوط به استان‌های اصفهان و کرمانشاه بوده است.

محزون افزود: طی این مدت، ۴ مورد هم ولادت دوقلوها مربوط به هموطنانمان در خارج از کشور در پایگاه اطلاعات جمعیت کشور به ثبت رسیده است.

وی از استان‌های تهران، بوشهر، کرمانشاه، همدان و کهگیلویه و بویراحمد به تربیت با ۳٫۶، ۳٫۵، ۳٫۴، ۳٫۳ و ۳٫۲ درصد به عنوان استانهایی که بیشترین سهم دوقلوها را از ولادت‌های ثبت شده طی مدت مذکور به خود اختصاص داده‌اند، نام برد.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ