” خرید ۱۲۰۰ تومانی را تکذیب می‌کنم”
تاريخ ارسال خبر : 9 ژوئن 2013 | ساعت 11:41 | کد خبر: 26873 | sv20 | چاپ این مطلب

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با تکذیب خرید تضمینی گندم به نرخ کیلویی ۱۲۰۰ تومان، گفت: در استان‌های جنوبی برداشت گندم تقریباً به پایان رسیده است و هیچ برنامه‌ای برای تغییر قیمت خرید تضمینی گندم وجود ندارد.

 

به گزارش سوک ، عباس قبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی حبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که صدا و سیما شب گذشته گزارشی منتشر کرد، مبنی بر اینکه خرید تضمینی گندم در مازندران هر کیلوگرم ۱۲۰۰ تومان انجام شده است، اظهار داشت: این خبر کذب محض است و نمی‌دانم از کجا آن را آورده‌اند.

وی افزود: دولت تا این لحظه هیچ تصمیمی برای تغییر قیمت خرید تضمینی گندم نداشته است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: در استان‌هایی نظیر خوزستان،هرمزگان، بوشهر و ایلام خرید تضمینی در مراحل پایانی قرار دارد و محصول گندم این استان‌ها تقریباً به پایان رسیده است، لذا به هچ وجه امکان تغییر خرید تضمینی گندم وجود ندارد.

به گزارش فارس، تا پایان روز گذشته یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن گندم به نرخ تضمینی توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران  خریداری شده است و براساس مصوبه شورای اقتصاد هرکیلوگرم گندم به قیمت ۷۲۰ تومان و هرکیلو گرم گندم دوروم ۷۵۰ تومان توسط دولت خریداری می‌شود.

بنابراین گزارش به دلیل نوسانات نرخ ارز گزارش‌هایی منتشر شده است مبنی بر اینکه در استان‌های غربی گندم به تجار عرب بین هرکیلو گرم ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان فروخته می‌شود.

به گزارش فارس، روز جمعه رویترز خبری منتشر کرد مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی در دو هفته گذشته ۶۰۰ هزار تن گندم از منطقه دریای بالتیک و آلمان خریداری کرده است که به تائید مسئولان دولتی داخل کشور نیز رسید.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ