مقبول ترین گزینه اصلاح طلبان برای انتخابات سال آینده کیست؟
تاريخ ارسال خبر : 10 ژوئن 2012 | ساعت 16:48 | کد خبر: 14867 | sv3 | چاپ این مطلب

هفته نامه آسمان در شماره این هفته خود گزارشی از آماده شدن اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده منتشر کرده است.

در این گزارش شش گزینه که نام آن ها به عنوان نامزد اصلاح طلبان در انتختابات آتی مطرح شده، مورد بررسی قرار گرفته اند. این هفته نامه اصلاح طلب در معرفی شش چهره ای که سخن از نامزدی آن ها به میان آمده نوشته است:

محمد عارف: … عارف اگرچه می تواند گزینه مناسبی باشد اما بعید است احزاب بتوانند با او سر یک میز بنشینند. حتی شنیده ها حاکی از آن است که در دیداری با برخی بزرگان اصلاح طلب، آن ها چندان روی خوشی به این که او پا به صحنه انتخابات بگذارد نشان نداده اند.

سید حسن خمینی:… در میان سیاسیون خوشنام است. کمال را از خانواده پدری به ارث برده و جمال را از خانواده مادری. اما او به صراحت بیان کرده که در انتخابات شرکت نمی کند. او حوزه تدریس و تحصیل و گوشه نشینی را به گود نشینی در سیاست ترجیح می دهد.

کمال خرازی: … بعید است که احزاب اصلاح طلب از او حمایت کنند. او خود نیز شاید راغب نباشد که با احزاب بر سر یک سفره بنشیند.

حسین کمالی: دبیرکل حزب کار… آن ها در حال حاضر رسانه ای به نام “ایلنا” دارند. امتیاز روزنامه “اندیشه نو” را هم از دست داده اند. اما به هر حال شرایط خوبی در بدنه اصلاح طلبان ندارند.

محمد علی نجفی: … اصولگرایان موضع منفی علیه او ندارند. عبور او از فیلتر شورای نگهبان دور از انتظار نیست. امکان اجماع بر او بسیار است. بسیاری همچون او معتقد هستند که ۸ سال گذشته آنچنان وضع اقتصاد آشفته شده که هرکس بیاید نه تنها هیچ کاری نمی تواند بکند بلکه در چاله ها و چاه ها گرفتار می شود.

عبدالله نوری: … شرایط بسیار خوبی در بدنه اصلاح طلبان دارد. جنبش سبز را رادیکال نمی داند و آن را طیف گسترئه ای که حتی شامل بسیاری از اصولگرایان می شود می داند… اصلاح طلب ترین سیاستمدار کنونی است که به خوبی می بیند، می شنود و می اندیشد. اما هنوز راه برای او باز نیست، اگرچه او اهل مصالحه و بازی سیاسی است.

 

آسمان در ادامه این گزارش از احتمال حضور افرادی نظیر حسن روحانی در انتخابات سال آینده نیز خبر داده. اما در عین حال مروری بر روایت این هفته نامه از نامزد های بالقوه اصلاح طلب، نشان می دهد که فعلا محمد علی نجفی از امکان و اقبال بیشتری نسبت به سایرین برخوردار است.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ