کاندیداهای ریاست جمهوری پس از رای دادن چه گفتند؟ + تصاویر
تاريخ ارسال خبر : 14 ژوئن 2013 | ساعت 16:46 | کد خبر: 27140 | sv8 | چاپ این مطلب

نتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری صبح امروز با حضور اقشار مختلف مردم و حتی کاندیداهای داوطلب ریاست جمهوری یا حضور در شورای شهر، برگزار شد.

انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا از ساعت ۸ صبح روز جمعه در سراسر ایران و شعبات از پیش تعیین شده در خارج از کشور آغاز شد و با حضور اقشار مختلف مردم و حتی کاندیداهای داوطلب ریاست جمهوری یا حضور در شورای شهر، برگزار شد.

رضایی: ما سرنوشت خودمان را به دست خودمان می‌سازیم

محسن رضایی پس از انداختن رای خود به صندوق در شعبه اخذ رای در یکی از روستاهای رباط کریم گفت: من به اینجا آ‌مدم تا بگویم مساله اصلی ما مردم هستند و به همین دلیل آمده‌ام رای خود را به صندوق بیاندازم.

به گزارش ایسنا، این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: پیام من به هوادارانم این است که انتخابات و تعیین دولت، مجلس یا شوراها یکی از دستاوردهای بزرگ ملت ایران است که توسط خود آنها به دست آمده و بهای سنگینی برای آن پرداخته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: ما سرنوشت خودمان را به دست خودمان می‌سازیم و به همین دلیل باید از این دستاورد حراست کنیم و حضور فعالی در آن داشته باشیم و ثابت کنیم که به دستاوردها و میراث گذشته‌هایمان پایبند هستیم و آنها را به زیر پا نمی‌گذاریم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین تاکید کرد: باید با شرکت در انتخابات، سرنوشت خودمان را تعیین کنیم و به شکل باشکوهی در انتخابات حضور پیدا کنیم.

 

رضایی با بیان اینکه “خود را سرباز مردم می‌دانم”، تاکید کرد: امیدوارم با کمک شما آرزوی کسانی که اینجا خوابیده‌اند (شهدا) برآورده شود. آرزوی شهدای این بود که جمهوری اسلامی ایران زندگی مردم درست شود ما نصف راه رفته‌ایم و نصف دیگر آن را هنوز تحقق پیدا نکرده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به حضور امروز خود بر مزار شهدا ادامه داد: راه من، ادامه راه برادران شهیدم است. امیدوارم بتوانم خدمتی به مردم ایران انجام دهم.

روحانی: روز ۲۵ خرداد روز پیروزی ملت ایران است، نه یک کاندیدای خاص

حسن روحانی گفت: اگر مردم در روز ۲۴ خرداد حماسه‌ بزرگی خلق کنند، روز ۲۵ خرداد روز پیروزی ملت ایران، نه کاندیدایی خاص، به شمار می‌آید.

 این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری پس از انداختن رای خود به صندوق مسجد امام رضا(ع) واقع در شهرری در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه “آیا اعلام پیروزی پیش از موعد شما در کرمان خلاف قانون نبود؟”، گفت:‌ بنده در کرمان و برخی استان‌های دیگر گفتم که روز ۲۴ خرداد روز حماسه است و همه باید بر سر صندوق‌ها رای حاضر شویم منتهی هرکس باید ده نفر دیگر را تشویق کرده و آنها را پای صندوق رای آورد.

وی تاکید کرد: روز ۲۵ خرداد روز پیروزی ملت ایران است نه پیروزی بنده. من خیلی مانده است که بخواهم چنین ادعایی را داشته باشم.

 

 

 

 

 

 


روحانی ادامه داد: اگر مردم امروز حماسه‌ای را خلق کنند، روز ۲۵ خرداد روز جشن آنها برای موفقیت در خلق حماسه‌ای بزرگ است؛ بنابراین این روز، روز پیرزوی ملت ایران نه کاندیدا‌یی خاص است.

روحانی درباره پیش‌بینی‌اش از میزان مشارکت مردم در این دوره از انتخابات نسبت به سال‌های گذشته اظها کرد: من احساس می‌کنم این دوره شاهد حضور بیشتری خواهیم بود که این صحبتم بر مبنای نظرسنجی‌ها و حضور مردم در خیابان‌های استان‌های مختلف است که گاهی تعجب برانگیز بود.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد که روز انتخابات به معنای روز تعیین سرنوشت و تغییر و تحول است.

غرضی: دشمن شمشیرهای خود را غلاف کرده است

محمد غرضی کاندیدا‌ی انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: امروز محشر انقلاب و انتخابات است و دشمن شمشیرهای خود را غلاف کرده است.

سید محمد غرضی کاندیدا‌ی انتخابات ریاست جمهوری صبح امروز(جمعه) پس از انداختن رای خود در صندوق اخذ رای در جمع خبرنگاران با بیان این‌که امروز روز محشر انتخابات است، گفت:‌ امروز نوروز است، امروز روز یا مقلب القلوب و الابصار است امروز خداوند مقدورات بصیرت بار مردم را به سمت انتخابات هدایت می‌کند امروز مردم باردیگر نظام اسلامی را ساخته و از نو مقدورات خود را به سمت خداوند هدایت می‌کنند، امروز روز مهمی برای مردم است؛ چرا که آنها امروز در مقابل دشمنان می‌ایستند.

 

غرضی گفت: امروز مردم با قدرت نرم‌افزاری انتخابات در مقابل قدرت سخت‌افزاری دشمن ایستادگی کرده و آنها را شکست می‌دهند.

وی در پاسخ به این پرسش که چقدر برای پیروزی در انتخابات امیدوار هستید، اظهار کرد: برنده این انتخابات ملت ایران هستند، برنده این انتخابات ۵۵ میلیون نفری هستند که در صحنه حاضر شده و رای خود را به صندوق‌ها انداخته در انتخابات هرکسی که بیشترین رای را داشته باشد وظیفه سنگین‌تری را بر عهده خواهد گرفت، برنده امروز این انتخابات کسی است که رای بیشتری داشته باشد. انتخابات امروز یک پیروزی بزرگ برای ملت ایران است؛ چرا که اشخاص روی کار می‌آیند و سپس کنار می‌روند، ولی این مردم هستند که باقی می‌مانند.

وی تصریح کرد: امروز اقیانوس ملی و مردمی ایران اقیانوسی که زندگی است و حکومت ساز است در حال حرکت است این اقیانوس می‌تواند قدرت سیاسی خود را با آرای وسیع و گسترده مردم به تمام جهانیان نشان دهد. امروز محشر انقلاب اسلامی است امروز مردم لباسشان سفید است و دشمن نیز شمشیرهای خود را غلاف کرده است امروز منطقه با ماست و قدرت انقلاب اسلامی در صدر قدرت‌های سیاسی جهان قرار گرفته است.

غرضی در پاسخ به این پرسش که اگر به عنوان رییس جمهور انتخاب نشدید به هوادارانتان چه توصیه می‌کنید، اظهار کرد: من هوادار ندارم، من اگر جایی باز کرده باشم قلوب ملت ایران است این ملت ایران است که امروز من را تا این‌جا آورده است من از آنها می‌خواهم در حق دولت مستقر دعا کنند.

وی ادامه داد: من در این مدت نه ستاد داشتم و نه سخنگو، من به ملت ایران بدهکار هستم و از کسی هیچ طلبی ندارم.

غرضی در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که چه واکنشی در مقابل انتخاب نشدنتان انجام می‌دهید، گفت: من قبل از تایید شدن صلاحیتم به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری رییس یک هیات مدیره سد سازی بوده‌ام حال اگر به عنوان رییس جمهور انتخاب نشدم به کار قبلی باز می‌گردم و همچون سابق به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تمایلی به عضویت در کابینه دولت بعدی دارید، اظهار کرد: چنانچه کابینه دولت بعدی شعارهای من را قبول کند من در آن کابینه عضویت خواهم داشت. تاکنون تعدادی از کاندیدا‌ها یکی از حرف‌های من را قبول کرده‌اند آنها گفتند چنانچه انتخاب شدند انتخاب استاندار را به رای مردم می‌گذارند حال چنانچه آنها شعار ضد تورم من را هم بدهند من از آنها استقبال کرده و خوشحال خواهم شد.

قالیباف: خواهان ایجاد تغییراتی بسیار زیادی در کشور هستم/ انتخاب مردم بهترین انتخاب است

محمد باقرقالیباف انتخاب مردم را بهترین انتخاب و آرای آنها را محترم برشمرد.

محمدباقر قالیباف که به همراه خانواده خود در انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر شرکت کرده بود پس از رای دادن با بیان این‌که به دنبال ایجاد تغییرات اساسی در کشور است، عنوان کرد: من می‌خواهم در حوزه پیشرفت و عدالت کشور تغییراتی بنیادی و اساسی ایجاد کنم.

 

وی افزود: قطعا از میان نامزدها یک نفر انتخاب می‌شود و انتخاب مردم بهترین بوده و آرای آنها محترم خواهد بود.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: هر چه خواست خدا باشد، همان می‌شود در هر صورت من خواهان ایجاد تغییراتی بسیار زیادی در کشور هستم.

همچنین قالیباف که در بدو ورود به زیارت حرم عبدالعظیم حسنی رفته بود، پس از انداختن رای خود به صندوق و مصاحبه با خبرنگاران مجددا داخل حرم بازگشت.

جلیلی: هر که مردم انتخاب کنند باید مورد احترام همگان قرار گیرد

سعید جلیلی کاندیدا‌ی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران بعد از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شورای شهر گفت: هر که مردم انتخاب کنند و از صندوق‌های رای بیرون آید، باید مورد احترام همگان قرار گیرد.

 

سعید جلیلی که با حضور در حرم حضرت عبدالعظیم در انتخابات شرکت کرد با بیان این مطلب،افزود: همه بایستی کمک کنند تا منتخب مردم بتواند به مردم خدمت کند.

وی ادامه داد: از آحاد مردم و همه هواداران نامزد‌ها می‌خواهم که به خلق حماسه سیاسی کمک کنند و تحقق این حماسه زمانی کامل می‌شود که بعد از اعلام نتایج نیز همه به رای مردم احترام گذاشته و براساس قانون عمل کنند.

ولایتی: نامه‌ای مبنی بر کناره‌گیری دریافت نکرده‌ام

علی‌اکبر ولایتی تاکید کرد: مهم‌ترین مساله حضور هر چه بیشتر مردم در کنار صندوق‌های رای و انتخاب کاندیدای اصلح است.

علی‌اکبر ولایتی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری پس از انداختن رای خود به صندوق در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا از حجت‌الاسلام مهدوی‌کنی نامه‌ای مبنی بر کناره‌گیری از انتخابات دریافت کرده‌اید؟ گفت: بنده هیچ نامه‌ای مبنی بر کناره‌گیری دریافت نکرده‌ام.

وی ادامه داد: مردم باید به صندوق‌ها هجوم آورند، رای مردم به ریاست‌جمهوری و شورای شهر تایید مجددی از حمایت ملت از جمهوری اسلامی ایران است. ملاک رای مردم است.

 

ولایتی اضافه کرد: هر کسی که مردم به وی رای دادند، مورد احترام همه ما است و اگر به من اعتماد کنند و رای دهند من به قول‌هایی که به مردم داده‌ام، ان‌شاءالله به یاری خداوند و حمایت مردم عمل خواهم کرد و اگر به هر کس دیگری رای دادند و آن فرد بیشترین رای را به دست آورد ما هم در خدمت او هستیم.

وی افزود: همه ما کاندیداها تعهدمان بر این است که در خدمت ملت شریف ایران باشیم چه در سمت ریاست‌جمهوری و چه در سمت‌های دیگر. آنچه که مهم است حضور هر چه بیشتر مردم در کنار صندوق‌های رای و انتخاب کاندیدای اصلح است و پیروز نهایی ملت بزرگ ایران است.

ولایتی در پاسخ به سوال دیگری گفت: انتخابات ریاست‌جمهوری یکی از مهم‌ترین اتفاقات در نظام جمهوری اسلامی ایران است که همه مردم به سمت انتخاب رییس‌جمهور حرکت می‌کنند. اکثریت مردم اکنون در کنار صندوق‌های رای حضور دارند که رییس‌جمهورشان را انتخاب کنند و دولت جدید باید در خدمت ملت باشد. اگر من را انتخاب کنند من تمام تلاش خود را برای خدمت به مردم خواهم کرد.

وی درباره نتیجه انتخابات اظهار کرد: من نمی‌توانم در این باره صحبت کنم، این مساله منوط به انتخاب مردم است

 


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ