استقبال عربستان از مواضع روحانی: آماده همکاری هستیم
تاريخ ارسال خبر : 21 ژوئن 2013 | ساعت 15:58 | کد خبر: 27326 | sv59 | چاپ این مطلب

دولت ریاض تایید می کند که روابطش با تهران، روابط طبیعی در سایه احترام متقابل و عدم دخالت در روابط دیگر کشورها و تلاش برای حفاظت از منافع کشورها، امنیت و ثبات آنها باشد.

دولت عربستان سعودی آمادگی خود را برای حمایت از حسن روحانی رئیس جمهور جدید ایران اعلام کرد.

به گزارش عصر ایران، “ترکی بن محمد بن سعود” معاون وزیر خارجه عربستان سعودی که با روزنامه الوطن چاپ ریاض گفتگو می کرد افزود: در صورتی که اظهارات حسن روحانی با رسانه ها درباره روابط با کشورهای همسایه در منطقه خلیج فارس یا بحران سوریه صادقانه باشد؛ دولت عربستان سعودی آمادگی همکاری با رئیس جمهور جدید حسن روحانی را دارد.

این مقام ارشد سعودی افزود: دولت ریاض تایید می کند که روابطش با تهران، روابط طبیعی در سایه احترام متقابل و عدم دخالت در روابط دیگر کشورها و تلاش برای حفاظت از منافع کشورها، امنیت و ثبات آنها باشد.

وی افزود: اگر این موضوعات، همان اهداف روحانی باشند و او برای تحقیق چنین موضوعاتی تلاش می کند؛ دولت عربستان سعودی او را تایید و از این نگاه وی استقبال می کند.

قبل از این عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی در پیامی، پیروزی حسن روحانی را در انتخابات ریاست جمهوری ایران تبریک گفته و از تمایل رئیس جمهور جدید ایران برای بهبود روابط میان دو کشور ابراز خرسندی کرده بود.

هم اکنون روابط میان عربستان سعودی و ایران، بحرانی توصیف می شود. وضعیت سوریه، بحرین و برنامه هسته ای ایران مهمترین زمینه های اختلافات شدید میان تهران و ریاض هستند.

روحانی در نخستین مصاحبه مطبوعاتی اش پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری گفته بود که بهبود روابط با عربستان سعودی را در راس اولویت های خود می داند.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ