سیب‌زمینی ارزان شد
تاريخ ارسال خبر : 2 جولای 2013 | ساعت 12:15 | کد خبر: 27485 | sv17 | چاپ این مطلب

مدیر کل دفتر سبزی و صیفی وزارت جهاد کشاورزی از ورود تدریجی ۸۳۰ هزار تن سیب‌زمینی تابستانه به بازار خبر داد و گفت: قیمت هر کیلوگرم سیب‌زمینی در میادین تره‌بار کاهش قابل توجهی داشته و به کیلویی ۱۰۷۰ تومان رسیده است.

به گزارش ایسنا، حسن خدنگی اظهار کرد: میزان تولید سیب‌زمینی تابستانه استان‌های مختلف حدود ۸۳۰ هزار تن است؛ به گونه‌ای که ۴۸۰ هزار تن از استان همدان، ۱۵۰ هزار تن از استان اصفهان، ۹۰ هزار تن از استان آذربایجان شرقی و دیگر استان‌ها مانند اصفهان و خراسان شمالی برداشت می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد سیب‌زمینی تابستانه استان اصفهان برداشت و به بازار عرضه شده است اما برداشت سیب‌زمینی تابستانه استان همدان به تازگی آغاز شده است.

مدیر کل دفتر سبزی و صیفی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: سیب‌زمینی تابستانه استان آذربایجان شرقی که به شهرستان‌های بناب، عجب‌شیر و آذرشهر اختصاص دارد و تولیدات تابستانه دیگر استان‌ها از هفته آینده به تدریج برداشت و به بازار عرضه می‌شود.

خدنگی تاکید کرد: با توجه به حجم سیب‌زمینی تابستانه آماده عرضه به بازار، قیمت این محصول هم‌چنان با روند کاهشی مواجه خواهد شد اما به نظر نمی‌رسد که قیمت سیب‌زمینی در بازار مصرف به اندازه‌ای کاهش یابد که نیازی به خرید تضمینی داشته باشد.

پس از بارش‌های سیل‌آسای ماه گذشته در استان‌های غربی کشور که سبب از بین رفتن بخشی از سیب‌زمینی آماده‌ی برداشت و عرضه به بازار شد، قیمت سیب‌زمینی در بازار مصرف تا کیلویی ۲۵۰۰ تومان افزایش یافت اما مسئولان وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به حجم بالای تولید تابستانه این محصول وعده دادند تا دهم تیرماه قیمت این محصول کاهش یابد.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ