ورود ناو هواپیمابر آمریکا به سواحل بحرین
تاريخ ارسال خبر : 12 آگوست 2013 | ساعت 17:47 | کد خبر: 28056 | sv6 | چاپ این مطلب

منابع خبری از ورود ناوهواپیمابر آمریکایی “یو اس اس نیمیتز” به سواحل بحرین و اعزام یگان های واکنش سریع نیروی دریایی انگلیس به منطقه خلیج فارس خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الوسط بحرین، ناو هواپیما بر آمریکایی “یو اس اس نیمیتز” با ۵ هزار خدمه روز جمعه نهم اوت وارد بحرین شد.

این ناو در سفری معمولی وارد بحرین شد و قرار است پنج روز را در این کشور سپری کند.

به نوشته روزنامه “استارز اند ستریبز”، ورود این ناو به بحرین قبل از کاهش محدودیت‌ها و تدابیر امنیتی صورت گرفت که منجر به بسته شدن سفارتخانه های آمریکا در مناطق مختلف خاورمیانه و شمال آفریقا شد.

روزنامه ساندی میروز نیز روز یکشنبه نوشت که یگان‌های نیروهای ویژه انگیلس با کشتی به منطقه خاورمیانه اعزام خواهند شد که هدف از آن جلوگیری از بازگشت شبکه القاعده به شبه جزیره عربی است.

این روزنامه افزود: این عملیات انگلیس با حمایت فرانسه صورت می‌گیرد و هدف از آن ایجاد رعب و وحشت در صفوف شبکه القاعده در شبه جزیره عربی است.

در این عملیات چهار کشتی جنگی از یگان‌های واکنش سریع نیروی دریایی سلطنتی انگلیس به فرماندهی کشتی حملات آبی – خاکی “بولوارک” شرکت خواهد داشت.

مقر ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در بحرین قرار دارد.

بحرین از فوریه سال ۲۰۰۱ میلادی شاهد اعتراضات و تظاهرات مسالمت آمیز مردمی برای دستیابی به آزادی و روی کار آمدن نظامی منتخب است.

رژیم بحرین که از اعلام موجودیت جنبش تمرد در این کشور به هراس افتاده وضع قوانین سختگیرانه، عملیات گسترده امنیتی و برخورد شدید با فعالان و معترضان را پیش از فرا رسیدن ۱۴ اوت (۲۳ مرداد) آغاز کرده است.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ