حمایت هنرمندان از وزیر پیشنهادی ارشاد
تاريخ ارسال خبر : 14 آگوست 2013 | ساعت 9:00 | کد خبر: 28068 | sv13 | چاپ این مطلب

بی شک هنرمندان دارای نقشی بی بدیل در راه گسترش گفتمان اعتدال و گسترش امید فرهنگی و تقویت نگاه امیدآفرین نسبت به افق فرهنگ و جامعه ایران خواهند داشت. امید است با توجه به این سرمایه های هنری، شاهد اعتلای فرهنگ میهن مان باشیم.
 جمعی از هنرمندان کشور در بیانیه ای وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام حمایت کردند.
 
 در این بیانیه آمده است: فرهنگ به عنوان بستر ظهور باورها، ارزش ها و آداب و سنت ها، تبلور حیات معنوی ملت ها در گستره زمان بوده و رشد و بالندگی و پویایی آن در گرو تعالی عناصر فرهنگی و زمینه سازی برای هنرآفرینی و فرهنگ-سازی اصحاب فرهنگ و هنر است. مؤلفه های عرصه فرهنگ و هنر به عنوان مهم ترین ارکان جامعه پذیری فرزندان این سرزمین و حلقه وصل نسل های صاحب حیات در این دیار کهن به شمار می رود.
 
اهمیت مقوله فرهنگ در ارایه چشم اندازی درخشان از ملت ها در روزگاری که جلوه های مادی زندگی بشری بیش از گذشته رنگ می بازد بر کسی پوشیده نیست. آنچه مسلم است سیاستگذاری و تعیین راهبردهای مناسب جهت تعالی بخشی و زمینه سازی برای رونق افزایی فعالیت های فرهنگی و هنری نقش بسزایی در طی طریق اهالی و اصحاب فرهنگ و هنر داشته و انتظار آن است که مساعی مدیران عرصه فرهنگ کشور بر مدار تسهیل و کیفی سازی خلق آثار فاخر فرهنگی و هنری استوار گردد.
 
با توجه به شرایط حساس و خطیر کشور عزیزمان ایران و توجه به نقش مهم اصحاب فرهنگ و هنر در راه اعتلای فرهنگ جامعه و لزوم توجه ویژه به فرهنگ به عنوان زیربنا و سازنده هویت جامعه ایرانی ما هنرمندان ایران زمین در راستای اهداف عالیه ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران جناب حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در دولت تدبیر و امید، حمایت خود را از وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی جناب آقای علی جنتی که با برنامه ای کامل و منسجم سعی در برطرف نمودن کاستی های موجود در عرصه فرهنگ کشور از جمله رفع موانع موجود در فرایند اقتصادی کردن فرهنگ و لزوم اصلاح برخوردهای غیرفرهنگی با اصحاب فرهنگ و هنر و همچنین تحقق اهداف دیرینه فرهنگ دوستان این مرز و بوم از جمله گسترش اعتدال فرهنگی، امید فرهنگی، گسترش و تعمیق گفتگوهای فرهنگی را دارند، اعلام می نماییم. اصحاب فرهنگ و هنر امید دارند با حضور ایشان در عرصه سکانداری فرهنگ شاهد توجه به توانمندی های انسانی حوزه فرهنگ، رفع موانع و مشکلات هنرمندان، مدارا با اهالی فرهنگ، تحقق عدالت فرهنگی و پررنگ تر شدن نقش حمایت گری دولت به جای تصدی گری عرصه فرهنگ باشیم.
 
بی شک هنرمندان دارای نقشی بی بدیل در راه گسترش گفتمان اعتدال و گسترش امید فرهنگی و تقویت نگاه امیدآفرین نسبت به افق فرهنگ و جامعه ایران خواهند داشت. امید است با توجه به این سرمایه های هنری، شاهد اعتلای فرهنگ میهن مان باشیم.
 
 
علی سرتیپی
جواد نوروزبیگی
جبیب کاوش
سید جمال ساداتیان
محمدرضا تخت کشیان
اتحادیه تهیه کنندگان سینمای ایران
سید ضیاء هاشمی
محسن وزیری
محمدرضا صفوی
محمد حسین فرحبخش
عبدا… علیخانی
جبیب ا… کاسه ساز
عزت ا… جامعی
محمد نشاط
مرتضی شایسته
سید امیر پروین حسینی
محمد خزاعی
محمد صادق آذین
کمال تبریزی
بهروز افخمی
سید مسعود اطیابی
جهانگیر الماسی
مسعود ده نمکی
پژمان بازغی
نیوشا ضیغمی
محمدرضا گلزار
الهام حمیدی
رزیتا غفاری
سام درخشانی
عبدالرضا اکبری
پندار اکبری
امیرمحمد زند
رضا یزدانی
شهرام شکوهی
حمید عسگری
مازیار فلاحی
امید حاجیلی
رضا صادقی
بهنام صفوی
شهاب رمضان
گروه رستاک
بنیامین بهادری
فرزاد فرزین
خشایار اعتمادی
امیر کریمی
فرهاد جواهرکلام
علیرضا قمیشی
محمد علیزاده
میلاد ترابی
زانیاد خسروی


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ