پرداخت ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحد‌های بسته‌بندی خرما
تاريخ ارسال خبر : 6 سپتامبر 2013 | ساعت 16:29 | کد خبر: 28274 | sv13 | چاپ این مطلب

“عسلویه نیوز” معاون اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دشتستان از پرداخت ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحد‌های بسته‌بندی خرما در دشتستان خبر داد.

به گزارش “عسلویه ینوز” به نقل از روابط عمومی اداره صنعت معدن و تجارت دشتستان محمدحسین احمدی ظهر امروز در نشست بررسی قیمت خرید تضمینی خرما در آبپخش اظهار داشت: خرما یکی از عمده تولیدات کشاورزی دشتستان است و نقشی مهم و موثر در تجارت و بازرگانی این شهرستان ایفا می‌کند.

وی افزود: قیمت خرما از مسائل مهمی است که در سال‌های اخیر همواره مورد توجه بوده و باید به این موضوع دقت کنیم که وضعیت عرضه و تقاضای این محصول در بازار عامل مهمی است که در تعیین قیمت خرید خرما نقش دارد.

معاون اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دشتستان خاطرنشان کرد: توسعه صنایع بسته‌بندی خرما از مسائل مهمی است که در بهبود وضعیت بازار خرما نقش دارد و با تلاش و پیگیری سازمان صنعت، معدن و تجارت قریب به ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات برای گسترش صنایع بسته‌بندی خرما در دشتستان پرداخت شده است.

احمدی بیان داشت: واحد‌های بسته‌بندی خرما در شهرستان دشتستان تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسند و قادر به بسته‌بندی ۵۰ درصد از خرمای تولیدی این شهرستان هستند.

وی اضافه کرد: در ارتباط با تعیین قیمت خرید تضمینی خرما در کارگروه خرمای شهرستان تصمیم‌گیری و پس از تصویب قیمت پیشنهادی، نرخ مذکور را به استان اعلام می‌کنیم.

این مسئول اذعان داشت: معرفی و ترویج استفاده از محصول خرما از مسائلی است که تاثیر به‌سزایی در بهبود بازار این محصول دارد و در سال‌‎های اخیر تصمیمات خوبی در این زمینه اتخاذ شده است.

معاون اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دشتستان عنوان کرد: استفاده از خرما به‌عنوان پذیرایی جلسات ادارات و دستگاه‌های اجرایی از تصمیم‌های ارزشمندی است که شاهد بوده‌ایم، ولی متاسفانه این مساله در شهرستان دشتستان هم عملی نشده است.

احمدی افزود: در زمینه نظارت بر بازار خرما با جدیت و تلاش مسائل را پیگیری می‌کنیم و اگر تخلفی از مراکز بسته‌بندی خرما سر بزند، پیگیری لازم را انجام خواهیم داد.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ