عکس/ مسن ترین ایرانی درگذشت
تاريخ ارسال خبر : 3 نوامبر 2013 | ساعت 21:06 | کد خبر: 29376 | sv13 | چاپ این مطلب

عدای عبدالخانی همه عمر خود را چوپانی کرده و از همین درآمد روزگار می گذرانده است. وی سه دختر و پنج پسر دارد. وی با زندگی سالم، استفاده از غذاهای سالم، کار و تلاش و پیاده روی توانسته به سن ۱۴۰ سالگی برسد.
به گزارش خوزنیوز؛ عدای عبدالخانی، پیرمرد اهل وستای بیت مشلوش از توابع بخش شاوور شهرستان شوش درخوزستان  ساعت ۱۳ روز جمعه بر اثر کهولت سن دارفانی را وداع گفت.

مسن ترین ایرانی با ۱۴۰ سال در شمال خوزستان

اطلاعات شناسنامه ای عدای عبدالخانی می گوید متولد ۱۲۷۰ شمسی است ولی به گفته بعضی ازفرزندان و آشنایان، خودش بارها اظهار کرده بود که در هنگام دریافت شناسنامه ۱۸ سال سن داشته است. با توجه به اینکه بسیاری از مردم در زمان شروع ثبت اطلاعات سجلی به دلایلی و از جمله ترس یا فرار از خدمت سربازی ، سن واقعی خود را به ماموران اعلام نمی کردند که اگر به این دلایل استناد کنیم او پیرمردی ۱۴۰ ساله بود و حتی اگر به اطلاعات شناسنامه ای او نیز بسنده کنیم وی مسن ترین مرد ایرانی بود.

عدای عبدالخانی  همه عمر خود را چوپانی کرده و از همین درآمد روزگار می گذرانده است. وی سه دختر و پنج پسر دارد. وی با زندگی سالم، استفاده از غذاهای سالم، کار و تلاش و پیاده روی توانسته به سن ۱۴۰ سالگی برسد.

مسن ترین ایرانی در آخرین روزهای زندگی، کارهای روزانه خود را به سختی انجام می داد.

نزدیکان او رمز سلامتی وی را استفاده از شیر و لبنیات و کار کردن و به خصوص کشاورزی وپیاده روی های طولانی در هنگام چوپانی در طول یک عمر کار و زندگی می دانند.

همسرش در سن ۸۷ سالگی و حدود ۱۳سال پیش فوت کرده و فرزند ارشد وی درسال ۱۳۳۹به خدمت سربازی رفته است.

هم اکنون عدای عبدالخانی دارای بیش ۱۵۰ نوه بود که بزرگترین آنها ۹۰ سال و کوچکترین آنها ۲ماهه و چند نوه وی نیز فوت کرده اند.

 


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ