- Assalouyeh News – پایگاه خبری شهرستان عسلویه - https://assalouyehnews.com -

۵۸ درصد هزینه درمان را مردم پرداخت می‌کنند

رئیس شبکه بهداشت کنگان گفت: در حال حاضر ۵۸ درصد هزینه‌های بخش بهداشت و درمان را مردم متقبل می‌شوند که با اجرای طرح پزشک خانواده شهری این رقم به شدت کاسته خواهد شد.

به گزارش “عسلویه نیوز” زینب حسینی شامگاه دوشنبه در نشست مسئولان بهداشتی کنگان اظهار داشت: کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی طی یکسال اخیر رشد چشمگیری داشته است.

وی با تاکید بر لزوم اجرای دقیق طرح پزشک خانواده افزود: در حال حاضر ۵۸ درصد هزینه‌های بخش بهداشت و درمان را مردم متقبل می‌شوند که با اجرای طرح پزشک خانواده شهری این رقم به شدت کاسته خواهد شد.

این مسئول ادامه داد: این طرح در راستای سیاست‌های مقام معظم رهبری در بخش بهداشت و درمان اجرا می‌شود و امیدوار هستیم بدون کمترین مشکلی و با موفقیت اجرایی شود.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان کنگان به اهمیت تکریم ارباب رجوع در مراکز بهداشتی کنگان اشاره کرد و خواستار ارج نهادن به مراجعین و رفع نواقصات موجود برای رفاه حال مراجعین شدند.

حسینی گفت: با توجه به بازدیدهای استانی که در اواخر آبان ماه صورت خواهد گرفت سرپرستان باید با استفاده از چک‌لیست به رفع نواقصات موجود اقدام کنند یا اینکه برنامه مدونی برای رفع آن نوشته و در مرکز موجود باشد.

وی به مستندسازی مناسبت‌ها و برنامه‌های بهداشتی نیز اشاره کرد و افزود: با توجه به خرید دوربین برای مراکز باید مستندسازی به موقع صورت گیرد و این ضعف موجود در مراکز بهداشتی درمانی نیز رفع شود.

حسینی ادامه داد: پرسنلی که در مراکز بهداشتی و درمانی به مرخصی می‌روند باید با برای برنامه‌های خود جانشینی تعیین کرده باشند و از اطلاعات کافی برخوردار باشد تا در روند امور مشکلی پیش نیاید.

وی تاکید کرد: برنامه سرشماری باید با برنامه‌ریزی و استفاده از امکانات و نیروی انسانی موجود نسبت به ورود اطلاعات اقدام شود و نسخه پشتیبان نیز به شبکه بهداشت ارسال شود.

حسینی گفت: در سال جاری از تمام امکانات و توانمندی موجود برای رشد و توسعه بهداشت و درمان شهرستان استفاده می‌کنیم و هیچ فرصتی را هدر نمی‌دهیم.