- Assalouyeh News – پایگاه خبری شهرستان عسلویه - https://assalouyehnews.com -

پیشرفت مجتمع فرهنگی هنری آبپخش مطلوب نیست

رئیس شورای اسلامی شهر آبپخش گفت: مجتمع فرهنگی هنری آبپخش پس از سه سال از آغاز پروژه با ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست.

به گزارش “عسلویه نیوز” مصطفی رضایی صبح امروز در آئین تودیع و معارفه رؤسای قدیم و جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبپخش اظهار داشت: فرهنگ یکی از مؤلفه‌های اساسی در زندگی جوامع بشری محسوب می‌شود و مسئولان در راستای وظایف خود باید برای توسعه فرهنگی جامعه کوشا باشند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر آبپخش خاطر نشان کرد: در فعالیت‌های فرهنگی اقشار جوان و نوجوان جامعه از اهمیت بالایی برخوردار هستند و مسئولان فرهنگی باید توجه خاصی به شناخت گسست فرهنگی بین نسل‌های جوان و نوجوان جامعه داشته باشند و از مسائل مهمی است که مسئولان در برنامه‌ریزی‌های خود به‌منظور اثرگذاری بالاتر باید مورد توجه قرار دهند.

رضایی با تاکید بر آنکه مجتمع فرهنگی و هنری در دست آبپخش پیشرفت فیزیکی مطلوبی نداشته است گفت: از مسئولان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شهرستان انتظار داریم این مسئله را با جدیت پیگیری و برای احقاق حقوق مردم تلاش کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر آبپخش اضافه کرد: این پروژه قریب به سه سال است که آغاز به کار کرده، ولی در حال حاضر تنها ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که به هیچ وجه برای مسئولان این بخش قابل پذیرش نیست.

رضایی ابراز داشت: بودجه این پروژه ۱۲ میلیارد ریال است و طبق اطلاعات واصله بیش از ۶۰۰ میلیون تومان به پیمانکار داده شده و پیمانکار ادعا می‌کند ۲۰۰ میلیون تومان هم طلبکار است و جای سؤال دارد که آیا وقتی با ۸۰۰ میلیون تومان ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی شاهد بوده‌ایم، چطور با ۴۰۰ میلیون باقیمانده ۶۵ درصد کار انجام شود و کدام کارشناس ناظر این صورت وضعیت‌ها را تایید کرده است؟

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتستان نیز در این مراسم از تهاجم فرهنگی دشمن سخن گفت و یادآور شد: دشمنان قسم خورده نظام اسلامی با تهاجم همه جانبه فرهنگی و هنری در صدد جا انداختن فرهنگ نامناسب خود به جامعه اسلامی هستند و تنها راه مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن تمسک به فرهنگ غنی اسلامی است.

کرم باقری عنوان کرد: فرهنگ و هنر به طور مستقیم با زندگی مردم ارتباط دارد و هر چه کار فرهنگی و هنری در جامعه بیشتر انجام شود مردم شاداب‌تر و با روحیه‌تر خواهند بود.

باقری با تقدیر از رئیس قبلی نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی آبپخش اذعان داشت: آقای نجفی از نیروهای کارآمد ارشاد بود و در مدت تصدی نمایندگی ارشاد آبپخش توانست خدمات ارزنده‌ای به مردم فهیم و با فرهنگ این دیار ارائه دهد.

در پایان این مراسم محمدرضا دهقانی به‌عنوان رئیس جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی آبپخش معرفی شد.