- Assalouyeh News – پایگاه خبری شهرستان عسلویه - https://assalouyehnews.com -

پاسخ مجمع تشخیص به سخنان احمدی نژاد در مجلس: معلوم نیست بر چه اساسی این ادعای کذب را مطرح کرده

عصرایران – در پی سخنان دیروز رئیس جمهور در جلسه سوال از رئیس جمهور ، روز گذشته شهرداری تهران و دیوان محاسبت سخنان احمدی نژاد را تکذیب کردند و امروز هم مجمع تشخیص مصلحت نظام به سخنان روز گذشته رئیس جمهور در جلسه پاسخ به سوالات نمایندگان ملت واکنش نشان داد.

به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در نمابر مجمع تشخیص امده است: پس از حضور جناب آقای احمدی نژاد در مجلس شورای اسلامی و پاسخ به سؤالات نمایندگان در تاریخ ۲۴/۱۲/۹۰ ایشان در بخشی از سخنان خود در مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص پرداخت تسهیلات ارزی به مترو تهران و کلان شهرها، سخنانی خلاف واقع مطرح کرد که لازم است توضیح ذیل به اطلاع رسانه‌های همگانی و افکار عمومی رسانده شود.

در جلسه پاسخ آقای احمدی نژاد به سؤالات نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی ایشان مدعی شد که در جریان تصویب پرداخت تسهیلات ارزی به مترو تهران و کلانشهرها، در پاسخ به اظهار نظر رئیس کل بانک مرکزی در مورد خالی بودن حساب ذخیره ارزی دولت، یکی از اعضای مجمع اظهار داشته است هر چند می‌دانیم موجودی حساب ذخیره ارزی صفر است اتفاقا ما می‌خواهیم تصویب کنیم که اجرا نشود.

بر اساس اسناد صوتی و مکتوب موجود از ریز مذاکرات این جلسه که نسخه‌ای از آن نیز خدمت رهبری معظم انقلاب تقدیم شده است اولا به رغم دعوت قبلی رئیس کل بانک مرکزی در این جلسه حضور نداشته است. ثانیا انتساب خلاف واقع چنین اظهارنظری اهانت به کل اعضای مجمع به عنوان منصوبین رهبری معظم انقلاب محسوب شده و کاملا تکذیب می‌شود.

مشخص نیست آقای رئیس جمهور که انتظار می‌رود در اظهار نظرات خود مستدل و مستند سخن گفته و شان و شئونات پاسخگویی را حفظ کند بر اساس کدام سند و مدرک چنین ادعای کذبی را مطرح کرده است؟!!